Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 18-06-2009, 12:51   #2
abishai
 
abishai's Avatar
 
Reputacja: 1 abishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputację
Gdzieś z grobu podnosi się stara mumia i otrzepując z pajęczyn dyszy. – Protestuje przeciwko nazywaniu Looney Tunes bezmyślnym badziewiem. To przemyślane filmiki których celem jest rozśmieszenie widza za pomocą gagów różnego rodzaju. No i należy pamiętać o drobnym fakcie. Pierwotnie Looney Tunes nie były skierowane do młodszej widowni. Najstarsze filmiki zawierają gagi powiązane z ówczesną sytuacją polityczną i ówczesnymi celebrities.
Mumia rozejrzała się po zebranych i dodała.- Ale nie o tym mowa, prawda?
Mój pierwszy typ to seria ciekawa pod wieloma względami : Tansformers : Beast Wars

Najbardziej udana seria o transformerach, z kilkoma zwrotami akcji, wyrazistymi postaciami, porządnymi dialogami.
Ale zapewne niektórzy z was uznają iż inne seriale animowane również to mają. To prawda.
To co wyróżnia Beast Wars to: Megatron

Postać Megatrona to Książę Macchiavellego w czystej postaci. Nie jest to jakiś tyran oślepiony żądzą władzy, nie jest to kolejny despota mszczący się na świecie za prawdziwe lub wyimaginowane krzywdy, nie jest to papierowy zły gość, którego dzielna drużyna ubije na samym końcu.
Megatron to osobnik bezwzględny, bezlitosny, ale zarazem diabelsko sprytny i uparcie dążący do swego celu. To osobnik, który planuje kilka ruchów w przód. Nie tylko zdaje sobie sprawę ze zdradliwej natury swych podkomendnych, ale nawet wykorzystuje ich zdrady do własnych celów.
To osobnik który wie, że (cytując Megatrona): „ Mądry tyran, tak projektuje loch w swym zamku, by móc z niego uciec.”
Z iloma takimi złymi spotkaliście się w filmach, książkach , czy nawet na sesjach?

Drugim przykładem kreskówką z czasów dzieciństwa którą darzę sentymentem są: Gargoyles

Dla tego serialu przykładałem się do nauki języka niemieckiego, jako że mogłem go obejrzeć w niemieckiej stacji SuperRTL. Dzieło Disney’a pokazujące, że tą wytwórnię stać na coś ambitniejszego niż kolejne ekranizacje klasyków. Serial poruszający w swych odcinkach ważne i trudne tematy, jak tolerancja, rodzina, honor i wiele podobnych spraw. I to bez nadmiernego patosu czy też cukierkowatości, typowych dla innych produkcji Disney’a.
Osobiście języka niemieckiego nie lubię i uważam za trudny do opanowania. Dlatego niech to że włożyłem tyle wysiłku w jego naukę, tylko po to by móc oglądnąć jeden serial, jest z mej strony najlepszą rekomendacją.
 
__________________
I don't really care what you're going to do. I'm GM not your nanny.

Ostatnio edytowane przez abishai : 18-06-2009 o 13:00.
abishai jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem