Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 18-06-2009, 21:40   #3
Storm Vermin
 
Reputacja: 1 Storm Vermin jest godny podziwuStorm Vermin jest godny podziwuStorm Vermin jest godny podziwuStorm Vermin jest godny podziwuStorm Vermin jest godny podziwuStorm Vermin jest godny podziwuStorm Vermin jest godny podziwuStorm Vermin jest godny podziwuStorm Vermin jest godny podziwuStorm Vermin jest godny podziwuStorm Vermin jest godny podziwu
Z tego co wiem, w Imperium obowiązują dwa języki. Wysoki Gotyk jest językiem oficjeli i urzędników. Natomiast Niski Gotyk to zbiorcza nazwa miliardów dialektów tyluż światów Imperium. Tak więc mieszkaniec Necromundy i Armageddonu mówią oficjalnie tym samym językiem. Jednak ich rozmowa będzie przypominała raczej konwersację pijanego Australijczyka z sepleniącym Szkotem. Niby ten sam język, a zupełnie inny akcent, wymowa, idiomy...

Co się tyczy kobiet w armii, Pierwszy Gariański nie wypełnia słowo w słowo zaleceń Departamento Munitorum (urząd nadzorujący Gwardię Imperialną). Poza tym, planeta jest raczej mała, dość słabo zaludniona i w przeszłości nie odnotowywała większych utarczek. Tak więc jest tylko jeden regiment. Do tego teraz jest sytuacja wyjątkowa: bezpośrednie zagrożenie. Tak więc zarządcy Garii będą się starać jak tylko mogą wzmocnić swój regiment. Dlatego nie widzę specjalnych przeciwwskazań dla kobiet w wojsku.

Wreszcie, odnośnie sierżanta z innego świata. Rzeczywiście, praktycznie cały personel wojskowy, nawet zaplecze, pochodzi z planety na której powstał regiment. Zasadniczo jedynym pozaświatowcem jest (a nawet musi być) Komisarz. Tak czy inaczej. Obgadam tą kwestię z Micasem na PW. Ale o ile się nie mylę, jego podstawowym pomysłem był żeński charakter.

Naturalnie, nie mam nic przeciwko mechanikowi w zespole. Pewna część Pierwszego Gariańskiego ma charakter zmechanizowany, w tym pluton do którego należą obecni gracze.
 

Ostatnio edytowane przez Storm Vermin : 18-06-2009 o 21:42.
Storm Vermin jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem