Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 18-06-2009, 21:45   #293
Miriander
 
Miriander's Avatar
 
Reputacja: 1 Miriander ma w sobie cośMiriander ma w sobie cośMiriander ma w sobie cośMiriander ma w sobie cośMiriander ma w sobie cośMiriander ma w sobie cośMiriander ma w sobie cośMiriander ma w sobie cośMiriander ma w sobie cośMiriander ma w sobie cośMiriander ma w sobie coś
Cóż, chyba zabiłem to, co słuszne :/ Sorry. Piramida Myśli to hermetyckie spojrzenie na rzeczywistośc czerpiące garściami z filozofii Platona. Pierwszym jej szczeblem jest istnienie krainy Wiary/Emocji, drugim Rozumu a na szczycie znajduje się noesis, Prawda, albo to, co Ponad. Ten koncept służy też za wytłumaczenie podziału magii na goetię, theurgię i magyię. (której to ostatnie, notabene, używają jedynie hermetycy w ich mniemaniu ^^ )
Do odpowiedzi wystarczyło wymienic albo podział goetia, theurgia, magyia, albo wymienienie warstw piramidy.
Przepraszam i choc nie wiem, czy to dobry pomysł zadawac przeze mnie jeszcze jedno pytanie, to proszę:

Kim są Time Motion-Managers w Interacji X? (Zarządcy Ruchu i Czasu za Magiem 2ed PL?)
 
Miriander jest offline