Wątek: Monastyr
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 22-02-2006, 12:38   #25
MistrzGry
 
Reputacja: 1 MistrzGry ma wyłączoną reputację
DP a Monastyr - tu jeszcze raz powtórzę, co pisałem na temat Gasnące Słońca a Gwiezdne Wojny, czy Śródziemie a fantasy RPG, choć w tym wypadku nie jest to aż tak jaskrawe. Otóż nowe światy, nie bazujące na ściśle określonej literaturze (w tym wypadku - H.Sienkiewicza), udostępniają po prostu większe możliwości MG.

Ulubione kraje w Monastyrze - Nordia. Jest inna od reszty, najmniej religijna. Wielu jednak osobom podoba się Nordia - czemu? Czyżby przewodnia idea (religijna) tego systemu nie przypadła tak wielu osobom do gustu? No i jest też Doria, która też wielu się podoba. Też jest inna. Znowu pytanie - czemu? Czyżby wszyscy tak bardzo nasiąknęli typowym fantasy z mieczem, że nawet w Monastyrze wybierają kraj rycerzy? Matra też mi nie przypadła do gustu z jednej strony (też typowe), ale szukałem czegoś, co mi się w niej podobało, i znalazłem. Mam podobne przemyślenia, jak Ysabell.

O Dominium... - porównajcie sobie "Polskę Szlachecką" a Dominium. Ile w tym drugim możliwości... W dodatku sprawa kobiet w świecie, kolejny powód, dlaczego nie lubie historycznych systemów. Świat Monastyra jest bogaty i bardzo ciekawy, nie jest to może perfekcja, sam bym parę rzeczy zmienił (i to znaczących), ale podoba mi się. Podoba mi się też historia, z Rodianami, demonami, chaosem itd. Słowem - świat bardzo dobry, specyficzny i charakterystyczny.
 
MistrzGry jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem