Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 24-06-2009, 20:46   #5
Romulus
 
Romulus's Avatar
 
Reputacja: 1 Romulus ma wspaniałą reputacjęRomulus ma wspaniałą reputacjęRomulus ma wspaniałą reputacjęRomulus ma wspaniałą reputacjęRomulus ma wspaniałą reputacjęRomulus ma wspaniałą reputacjęRomulus ma wspaniałą reputacjęRomulus ma wspaniałą reputacjęRomulus ma wspaniałą reputacjęRomulus ma wspaniałą reputacjęRomulus ma wspaniałą reputację
Żyrokopter jest moim zdaniem jak najbardziej nienormalny. Owszem, rozumiem że w Górach Krańca Świata mógł zdarzyć się eksperyment z nakładaniem run na elementy żyrokoptera (jakich? bo nie potrafię sobie wyobrazić... Odwrócenia Grawitacji?), ale krasnoludy są konserwatystami i nie sądzę by Mistrzowie Run tracili czas na wymyślanie i wykuwanie run na tych "cholernych zabawkach-podfruwajkach" kiedy na runy czekają katapulty, armaty, topory i zbroje. Poza tym, podobnie jak Razyda, jestem po uczelni technicznej i nie przemawia do mnie koncept lekkiego silnika parowego o wystarczającej mocy do napędzania metalowego (a jakże) żyrokoptera, który atakuje wyrzucając strumień pary (!), tej samej która napędza turbiny. Sprawdźcie w którym wieku w naszym świecie powstał śmigłowiec i jaki silnik go napędza a będziecie mieli odpowiedź co nie gra w koncepcji już tego jednego przykładowego wynalazku.

Czołg parowy... Od biedy jestem w stanie zaakceptować pomysł (seria "Generał" czy "Belizariusz" się kłania), jednak jego użyteczność w każdym innym niż równina terenie jest równa zeru (a jak go przetransportować przez bezdroża Starego Świata?). Ale jako eksperyment...
 
__________________
Why Do We Fall? So We Can Rise
Romulus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem