Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 24-06-2009, 22:38   #4
Whiter
 
Whiter's Avatar
 
Reputacja: 1 Whiter jest jak niezastąpione światło przewodnieWhiter jest jak niezastąpione światło przewodnieWhiter jest jak niezastąpione światło przewodnieWhiter jest jak niezastąpione światło przewodnieWhiter jest jak niezastąpione światło przewodnieWhiter jest jak niezastąpione światło przewodnieWhiter jest jak niezastąpione światło przewodnieWhiter jest jak niezastąpione światło przewodnieWhiter jest jak niezastąpione światło przewodnieWhiter jest jak niezastąpione światło przewodnieWhiter jest jak niezastąpione światło przewodnie
Droga z miejsca na miejsce wydawała by się uciążliwa dla zwykłego podróżnika, lecz jego profesja tego wymagała. Kapłan Lathandera, bo właśnie nim był Arthis ,przemierzał krainy by nieść dobroć wschodzącego słońca. Ludzie jakoż że jest kapłanem zawsze witali go z otwartymi ramionami. Co prawda kapłan jako gość był przydatny w wyplewieniu zła czającego się w oborze, czy też w wyleczeniu choroby, lecz takie zadania wydawały się zbyt proste i błahe dla ambitnego poszukiwacza przygód. W ostatnim mieście do którego zawitał polecono mu, by udał się do „Dwóch Sosen”, wsi nieopodal dwa dni jazdy od Płomiennego Uroczyska. Jakoby że tam może znaleźć prace bardziej ambitną. W każdej wiosce tak mówiono, lecz jego dobre intencje nie pozwalały mu bagatelizować tych próśb. Mając za sobą dwa dni jazdy spostrzegł nieopodal palisadę, która okalała wioskę. Zwolnił, by nabrać rozeznania w terenie. Nieopodal wioski odbywały się prace, prawdopodobnie mające na celu wydobycie gliny na cegły. Pracowało tam kilku mężczyzn, a przyglądał się im jeden dość podejrzany osobnik. Zbliżając się do Arthis uniósł lewą dłoń na znak powitania, i będąc w wystarczającej odległości ( 4m) zagadnął ,lecz postać zaczęła pierwsza:

- Witajcie, czymże skromny sługa Tyra mógłby wam dopomóc?

-Witajcie. Jam jest Arthis, skromny sługa wschodzącego słońca, Lathandera. Chciałbym cię o coś spytać. Jadę do Dwóch Sosen, wioski która mam nadzieję mieści się tam- wskazał na palisadę- i nie wiem czego mogę się tam spodziewać. Czy mógłbyś mi opisać sytuacje będącą w wiosce?


Rzekł bacznie przyglądając się. Najwidoczniej i on był sługą swego bóstwa.
 
__________________
"Znaj siebie i znaj przeciwnika, a możesz stoczyć 100 bitew nie odnosząc porażki"
Sztuka Wojny
Whiter jest offline