Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 03-07-2009, 06:07   #9
DrHyde
 
DrHyde's Avatar
 
Reputacja: 1 DrHyde ma wspaniałą przyszłośćDrHyde ma wspaniałą przyszłośćDrHyde ma wspaniałą przyszłośćDrHyde ma wspaniałą przyszłośćDrHyde ma wspaniałą przyszłośćDrHyde ma wspaniałą przyszłośćDrHyde ma wspaniałą przyszłośćDrHyde ma wspaniałą przyszłośćDrHyde ma wspaniałą przyszłośćDrHyde ma wspaniałą przyszłośćDrHyde ma wspaniałą przyszłość
Oj ciężki temat Johny. Mnogość teorii na ten temat tyle co i Mistrzów Gry. Z tego co się orientuję, to mało w tej kwestii też padło konkretów. Fakt :
Cytat:
Częściowo można by się oprzeć o historię rzeczywistą, ale przecież występuje jeszcze czynniki takie jak
Inne rasy chociażby? Przecież nie oprzesz takich Elfów lub Krasnoludów o fakty z naszej rzeczywistości bo niby jak. Można próbować spojrzeć „krytycznym okiem krasnoluda” na taką technologię jaka mogła byś się w tamtejszych czasach pojawić.

W dodatku istnieje też różnica realiów Starego Świata. Zauważ, że na każdy kraj Chaos ma inny wpływ. Imperium i Kislev chociażby zmaga się z Chaosem w bezpośredniej walce (III najazd Chaosu chociażby po ataku Archaona). Jak wiemy postęp technologiczny często posuwa do przodu wojna.

Tam się wyżej kolega wypowiadał o Gyrokopterach… Nie wiem do czego on się przyczepił, ale pewnie jest już w zacnym wieku i chyba żona mu nie daje, jak to się pospolicie mówi, że ma takie kłopoty i szuka racjonalnej mysli w świecie fantasy. Według mnie od tego jest RPG, żeby sobie puścić wodzę wyobraźni, a nie czepiać się do tego czy to lata czy nie lata. Skoro ktoś tym poleciał, to znaczy, że lata. Tak serio, to u Ciebie Gyrokopter może być jedynie pogłoską - jak smoki - każdy o nich mówi, ale kto Je widział? Krasnoludowie mają skłonności do przesady w opowieściach. Ja tego jednak tak nie postrzegam, co poruszę niżej.
Cytat:
Na koniec zaś jedna uwaga, właśnie w związku z krasnoludami. Wiele złego, wydaje mi się, narobiła seria Zabójcy Trolli, konkretnie wynalazki Malakaia czy jak go tam zwał. Latający okręt, pokryty żelazem, wyposażony w baterie dział organowych, dodatkowo mający na pokładzie (i to już po załadowaniu ocalałych z Karag Dum i ich skarbów!) 4 żyrokoptery "wyskakujące" w locie....
Odnośnie tego jeszcze. Nie wiem jak reszta ludzi, ale Ja się poczułem dotknięty. Ja Sagę o Gotreku bardzo lubię i to nie za to jak wyżyna co mu wpadnie pod topór, ale właśnie za opis Świata i jego elementów, bo według mnie i pewnie wielu ludzi jest bardzo obfity i ładnie zrobiony. Malakai Makaisson swoją drogą jest wybitnym wynalazcą i miał prawo stworzyć coś, co w końcu zadziałało (Niezatapialny…Niezniszczalny…ble ble…). Szukanie w tym racjonalnych wyjaśnień jest bez sensu jak wyżej. To RPG w dodatku fantasy. Jak ktoś już wcześniej dodał – zdaje się Macharius – występuje Magia, Runy, Chaos, którego obecność może mieć wpływ na wiele rzeczy.

To tyle. Z pewnością w temacie się jeszcze odezwę. Czekam na ripostę.
 
DrHyde jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem