Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 24-02-2006, 20:04   #13
Darken
 
Darken's Avatar
 
Reputacja: 1 Darken ma z czego być dumnyDarken ma z czego być dumnyDarken ma z czego być dumnyDarken ma z czego być dumnyDarken ma z czego być dumnyDarken ma z czego być dumnyDarken ma z czego być dumnyDarken ma z czego być dumnyDarken ma z czego być dumnyDarken ma z czego być dumnyDarken ma z czego być dumny
Moje przygotowanie do sesji polega na krótkim spojrzeniu do Księgi Przygód, sposoby opracowanego przez Oracza.
Przez weekend postaram się przybliżyć wam ten sposób, narazie tylko w kompletnym zarysie:
Mam oto ja zeszyt, gdzie istnieja działy, np. las, góry, postacie. W każdym wpisuje kojarzjące się z tym hasłem wyrazy, częsci zdań, czasem dłuższe opisy z innych zródeł. Na sesji spoglądam na jeden rozdział (albo kilka) i wybieram kilka haseł które twórczo rozwijam.

Druga częśc tego sposobu to Karta Motywów, gdzie na 1 stronie mam opisany scenariusz z BN z ich zamiarami, oraz ogólny plan wydarzeń (bardzo ogólny). Takich kartek mam pod ręką z 5, i wyciągam kiedy chce.

Czyli właściwie jedyną rzeczą nad która się zastanawiam przed sesją jest wiązanie hisoti postaci razem ze światem.
A postacie BN, które nie mają znacznia/nie ma ich na kracie motywów, wymyślane są przez graczy.
 
__________________
Mroczna wydawnicza małpa przedstawia Gindie, czyli wydawnictwo fabularnych gier karcianych.
Uuuk.
Darken jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem