Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 09-07-2009, 20:45   #11
Warlock
Konto usunięte
 
Warlock's Avatar
 
Reputacja: 1 Warlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputację
Nie zrezygnowaliśmy z mechaniki. Co najwyżej tylko ja. Jest dwóch MG. Ja jestem od D&D Storytelling w świcie Froggoten Realms, za to drugi obsługuje WFRP w pełni kompatybilne z mechaniką. Jest 5 graczy i dwóch MG, jeden z nas jest ukrytym MG który zachęca do odgrywania postaci z kolei drugi jest normalnym MG prowadzącym przygodę. W ten sposób chcemy urozmaicić nasze sesje. Drużyna graczy składa się z dwóch osób, które grały w raptem 9 sesji w ciągu roku, gdy reszta ma za sobą 1-2 sesje. Jeden ze starszych graczy na ostatniej sesji WFRP powiedział mi prosto w oczy, że Storytelling jest lepszy. Dlatego też zdecydowałem, że będę im serwował dwa różne systemy i tryby grania. Korzysta z ciekawego rozwiązania Johna Wicka, że gdy jakiś gracz działa na niekorzyść drużyny to podczas zdawania ważnego testu podaję mu czarną kość, która oznacza zawalenie dotychczasowej akcji. To samo tyczy się gdy osoba uratowała życie całej drużynie wtedy to podaję jej białą kość, która wyciągnie go z obojętnie jakiego testu. Obie rzeczy są jednorazowego użytku.
 
Warlock jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem