Wątek: gra superhero
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 24-02-2006, 22:41   #7
Wilkor
 
Reputacja: 1 Wilkor ma wyłączoną reputację
Superhero

Szczerze mówiąc z kumplem od jakiegoś czasu zastanawiamy się nad podobnym pomysłem, choć muszę przyznać, że raczej do niczego konstruktywnego na razie nie doszliśmy. Pewnie chodzi o brak czasu i wogóle
Ale poważnie, to sam pomysł jest świetny moim zdaniem ale w zasadzie chodzi tu o więcej niż jedną koncepcję, bo opowieści o superbohaterach i sposobów ich opowiadania jest tak wiele jak samych superbohaterów.

Mi na przykład podobałoby się ujęcie podobne do tego z X-Men, bo czym jest opowieść o superbohaterach, a czym np. sesja fantasy? Pierwsza opowiada o niezwykłych ludziach/istotach w zwykłym świecie, a druga o niezwykłych istotach/ludziach w równie jak one niezwykłym świecie. To często podstawowa różnica między oboma rodzajami opowieści.
Możliwe jest oczywiście granie w stylu Freedom Force ale czy wtedy to bardziej nie jest już Toon niż cokolwiek innego?
Ale wracając do X-Men, których zresztą jestem fanem, to mamy tu bezsprzecznie do czynienia z superbohaterami ale jednocześnie ludźmi z krwi i kości, którzy muszą się zmagać nie tylko z potężnymi przeciwnikami ale i ze swoją odmiennością. Przy okazji mamy tu od razu do czynienia z drużyną superbohaterów, co w przypadku sesji jest niewątpliwie plusem. Do tego dochodzą najróżniejsze możliwości mocy i jak by tu nie patrzeć całe uniwersum z plejadą świetnych (choć czasem też i tandetnych) postaci... Magneto i Xavier rulez!

Siłą tego świata jest jego różnorodność i cała masa pomysłów z których można czerpać garściami, co do systematyki to potrzebna byłaby taka w której możnaby oddać wyjątkowość i moc takich osób. Najlepiej bazująca na takiej w której z założenia ludzie mogą zmierzyć się ze znaczeni potężniejszymi od siebie przeciwnikami (jednak raczej nie DDki, SpellLike Abilllities to chyba nie jest to o co nam chodzi ). Może Cyberpunk? Momentami taki porządny PPCet to niemal superbohater, a co do tych bardziej "niezwykłych" zdolności to widziałem (i grałem) Kroniki Mutantów na systematyce Cyberpunk z bartdzo fajnie oddanymi zasadami Sztuki i Mrocznej Harmonii. Ilian rulez! Poza tym systematyka Cybera jest "uliczna" i świetnie nadaje się do prowadzenia szybkiej walki. Oczywiście jest wiele systematyk, które mogłyby świetnie nadać się do tego celu, Cyberpunk to tylko przykład.

Ciekawa dyskusja i pomysł wart rozwinięcia i przekucia w coś grywalnego. Rzucajcie swoje pomysły i przemyślena może w ten sposób zainspirujemy się nawzajem i komuś uda się stworzyć taką sesję?
 
__________________
Obława! Obława! Na Młode Wilki obława!
Wilkor jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem