Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 15-07-2009, 11:58   #23
Baczy
 
Baczy's Avatar
 
Reputacja: 1 Baczy ma z czego być dumnyBaczy ma z czego być dumnyBaczy ma z czego być dumnyBaczy ma z czego być dumnyBaczy ma z czego być dumnyBaczy ma z czego być dumnyBaczy ma z czego być dumnyBaczy ma z czego być dumnyBaczy ma z czego być dumnyBaczy ma z czego być dumnyBaczy ma z czego być dumny
Hm, Szarlej mnie natchnął i mam parę pytań
Jak to jest w przypadku magii użytkowej? Jak będę chciał rozpalić ognisko za pomocą magii też będę rzucał kością i narażał znajdujące się wokół mnie osoby?
Jak to jest w przypadku telekinezy? Czy to w walce, czy w trakcie cywilnych podróży, zawsze rzucam? I, co ważniejsze, co się dzieje w przypadku niepowodzenia telekinezy? Też lej po bombie?
Z tego, co napisałeś, każdy posługujący się magią osobnik może robić wszystko z otoczeniem. Czy mag, czy szaman, czy nekromanta może rzucać fireballami, przywoływać kościotrupki, powiększać sobie członki i stawiać bariery. Dobrze zrozumiałem?
No i jeszcze jedna sprawa magiczna, co z ingerencją w umysły istot? Czy można wymazywać innym pamięć, przejmować nad nimi kontrolę, czytać w ich myślach? I co się dzieje w przypadku niepowodzenia krytycznego? Też "je-but"?
Czy klasa postaci ma być narzucona, czy można zrobić maga bojowego-przepaka?
Czy gobliny w Tym świecie zajmują się inżynierią, mechaniką itp? Chyba w Warcrafcie tak było :P A tutaj?
Skille. Co to jest? Tzn, jakiego rodzaju umiejętności? Obsługa miecza dwuręcznego jedną ręką, ponadprzeciętna kondycja, skradanie się, czy coś nadzwyczajnego, jak choćby trzecie oko na pięcie lub jakieś coś z pogranicza magii.

A na koniec najtrudniejsze, najbardziej nurtujące pytanie:
Cytat:
Jeśli ciśnie 20... to poza zdrętwiałą ręką (udanym zaklęciem) nic się nie wydarzyło.
Czy to znaczy, że każde udane zaklęcie powoduje zdrętwienie ręki? Jednej, czy obu? Jeśli jednej, to której?


To, jak na razie, tyle.
 
__________________
– ...jestem prawie całkowicie przekonany, że Bóg umarł.
– Nie wiedziałem, że chorował.

Ostatnio edytowane przez Baczy : 15-07-2009 o 15:59. Powód: "w", a nie "na". Tak, jestem pedantem :P
Baczy jest offline