Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 15-07-2009, 23:31   #4
brody
Konto usunięte
 
Reputacja: 1 brody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputację
Teraz krótko o nieścisłościach historycznych i zmianach jakie wprowadziłem.

Po pierwsze: 503 Batalion Czołgów ciężkich nie był szkolony w Paderborn. Oddział powstał Neuruppin z pododdziałów zapasowych 5 i 6 pułku czołgów. Latem przesunięto go do Austrii, bliżej zakładów Nibelungenwerke Porschego, by usprawinić dostawy czołów.
Dwa: Batalion w dniu wysłania na front wschodni tj. 20 grudnia '42, składał się z kompanii sztabowej i jednej kompanii bojowej (w moim poście są trzy kompanie).
Trzy: Wozy bojowe batalionu to 20 Tygrysów i 25 PzKpfw III Ausf. N. (u mnie jednolicie Tygrysy).
Cztery: jedyną postacią historyczną jest dowódca batalionu przydzielony już w dniu wyjazdu na front wschodni ppłk. Post. Niestety nie mam na jego temat rzadnych informacji.
To wszystkie zmiany.
Jeżeli ktoś ma informacje o ppłk. Post to proszę o przesłanie mi. Przyda się to by urealnić jego postać.

P.S. Jutro umieszczę garść informacji technicznych o Tygrysie.
 
brody jest offline