Wątek: Coś nowego!
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 25-02-2006, 19:52   #1
karczas
 
Reputacja: 1 karczas ma wyłączoną reputację
Coś nowego!

Witam wszystkich bywalców forum!

Z góry i na zapas przepraszam za założenie nowego tematu, ale
1- jako nowy użytkownik nie znam tego forum...
2- mam nadzieje,że wyniknie z tego tematu dłuuga dyskusja (w pozytywnym sęsie)

A teraz do rzeczy:

Jestem nowy, jeżeli chodzi o RPG (wczesniej sporo czasu spędzałem na MUDach i zwyklych pseudo rpg grach
PC), ale 'nowy' nie oznacza 'nie ma nic ciekawego do powiedzenia' Otóż naszła mnie jakiś czas temu fala twórczości i postanowiłem stworzyć coś nowego. Nie wiem do końca jak miało by to wyglądać, ale ogólny zarys
mam przed oczyma. Myślałem o napisaniu programu umożliwiającego rozgrywanie sesji za pomocą internetu bądź nawet nowego systemu RPG. Server zakładał by mistrz gry, który trzymał by pieczę nad całą rozgrywką, a gracze łączyli by się prz pomocy innego programu, poprzez sockety, do servera(po podaniu chasła). Program zawierałby systemy losujące, można by manipulować środkami pieniężnymi itp. itd. Mistrz gry mógłby przygotowywać sobie opisy zdażeń czychających na gracze, jeszcze przed rozgrywką i powoływać je do życia jedną komędą w konsoli np. wszyscy gracze zostali przysypani przez glazy w jakiejs jaskini, odejmuje im się ileś punktów HP, morale spadają, może ktoś ginie a ktoś inny wychodzi bez szwanku z całego zdażenia. Dane odnośnie graczy można by zapisywać w plikach sciąganych z servera ftp albo generować przed rozgrywką.
Cały program można by przyozdobić ręcznie rysowaną grafiką, dorzucić karty postaci, może jakieś rysunki ilustrujące zdarzenia w grze... pomóżcie mi troche, wymyślcie coś Dam głowę, no może rękę, że to forum odwiedza wielu znakomitych grafików. Jeżeli zaangażuje się w ten projekt wystarczająca ilość osób, to ma to dużą szansę powodzenia. Oczywiście oferuję tu swoje usługi jako programisty (na dowód, że nie jestem gołosłowny: http://karczas.w.interia.pl/server.rar link do mojego mini_MUDa, którego od czasu do czasu piszę).
I jak ? Co Wy na to ?
Czekam na zimny prysznic (choć nie koniecznie) z Waszej strony.

P.S.
Progz. w linku to tylko server. Można się z nim połączyć np. zMUDem -
zamiast adresu muda wpisujecie localhost, a port = 4000;
Na telnecie nie działa
 
karczas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem