Wątek: The Cave
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 20-07-2009, 22:24   #14
Szarlej
 
Szarlej's Avatar
 
Reputacja: 1 Szarlej ma wspaniałą reputacjęSzarlej ma wspaniałą reputacjęSzarlej ma wspaniałą reputacjęSzarlej ma wspaniałą reputacjęSzarlej ma wspaniałą reputacjęSzarlej ma wspaniałą reputacjęSzarlej ma wspaniałą reputacjęSzarlej ma wspaniałą reputacjęSzarlej ma wspaniałą reputacjęSzarlej ma wspaniałą reputacjęSzarlej ma wspaniałą reputację
-Nie wiem jak dla ciebie, ale dla mnie pomysł wysadzenia tego przejścia to zły pomysł - powiedział Mike do Serba.-Jak będą chcieli tu wkładać jakiś trotyl, to zawołajcie mnie za 10 minut. Przejdę się kawałek z powrotem.
-Jak dla mnie to też szczyt idiotyzmu. Nasz żołnierzyk niedługo gotów wyjąć klamkę i skradać się z nią bo ktoś gotów na nas wyskoczyć.

Dziennikarz poszedł sprawdzić korytarz, przy okazji rozmawiając krótko z dwójką innych członków wyprawy a mechanik czekał co powie reszta uczestników wyprawy. Obaj Polacy milczeli, za to grotołazowie powiedzieli delikatnie, że sądzą wysadzanie za nietrafiony pomysł, Serb postanowił ich poprzeć. Podszedł do Rodgera.
-I dla mnie ten pomysł jest chybiony. Raz, że nawet największy specjalista...-w tym momencie Nikołaj zamilkł i chwilę patrzył na sapera, po chwili konturował-...nawet największy specjalista może uszkodzić niechcący strop a tego nie chcemy. Do tego dochodzi podstawowy problem, ograniczona ilość materiału wybuchowego, ten, którego użyjemy teraz może nam być potrzebny później.
Każdy z obecnych był już pewny, że Serb od wielu lat na codzień włada angielskim, mówił mimo wyraźnego akcentu płynnie i nie zastanawiał się nad słówkami i formami gramatycznymi.
Radobvć spojrzał na obecnych.
"Pieknie, żołnierzyk, który tylko by wszystko wysadzał i polak dziennikarz. Co on tu robi? Słychać u niego słowiański akcent chyba jeszcze bardziej wyraźniej niż u mnie. Jak ktoś taki mógł zostać w Londynie dziennikarzem?"
 
__________________
[...]póki pokrętna nowomowa
zakalcem w ustach nie wyrośnie,
dopóki prawdę nazywamy, nieustępliwie ćwicząc wargi,
w mowie Miłosza, w mowie Skargi - przetrwamy [...]
Szarlej jest offline