Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 31-07-2009, 21:43   #12
Samsonow
 
Samsonow's Avatar
 
Reputacja: 1 Samsonow nie jest za bardzo znany
W poprzednim poście jest opisane to co i ja stosuję, mianowicie modyfikowanie testów w zamian za opis. Pomaga graczom szczególnie nowym ale także starym i leniwym w „naturalny” sposób bez zmuszania złapać odpowiedni poziom imersji. Mój poprzednik jednak opisał całą sprawę tylko z jednej strony, rzeczywiście gdy gracz stosuje niechlujne i niestaranne opisy możesz to wykorzystać na jego niekorzyść, narzucić mu że jego atak był taki to a taki i właśnie dlatego nie wyszedł bo to nie był świetny pomysł np. walić po prostu swoim sztylecikiem w człowieka w ciężkiej zbroi, lepiej by było się zastanowić i doprecyzować to i tamto. A żeby doprecyzować nie obejdzie się bez opisu. To samo tyczy się choćby rozmów. Możesz zadeklarować mówię mu swoje imię. Ale MG może zinterpretować to jako „Baltazar” a nie jako „Sir Baltazar de Calante pan na zamku borsuczego szańca” co sprawi że test przekonywania na salonach jest trudniejszy. Albo zupełnie odwrotnie bo są przecież ludzie którym lepiej powiedzieć „Baltazar”. Rozpisuje się a chciałem tylko powiedzieć że oprócz kija można a nawet trzeba dać też marchew. Tzn. pozwolić graczowi na łatwiejszy test czasem nawet jeżeli jego pomysł wydaje Ci się głupi warto docenić że się do niego przyznał i wyraził go opisem. Jeśli autor wątku się zdecyduje na takie rozwiązanie jak proponuję to chętnie posłucham jak poszło więc liczę na odpowiedź . A tak poza tematem to mój pierwszy post więc witajcie.
 
Samsonow jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem