Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 06-08-2009, 02:12   #16
kayas
 
Reputacja: 1 kayas jest godny podziwukayas jest godny podziwukayas jest godny podziwukayas jest godny podziwukayas jest godny podziwukayas jest godny podziwukayas jest godny podziwukayas jest godny podziwukayas jest godny podziwukayas jest godny podziwukayas jest godny podziwu
Wiec tak:
Kwestia Tradycji wygląda trochę inaczej niż to opisujesz. To jest jak dachy indian w południowej ameryce. Niektórzy twierdzą, że skoro technika ich wykonania jest na całym kontynencie identyczna, jest to dowód na to, że technologię ich przekazali im Obcy (vide: Daniken). Prawda jest taka, że splot liści używanych na dachy jest taki sam, bo inaczej się po prostu nie trzyma. Myśląc nad takim światem nie da się nie dojść do wniosku że potrzebny jest zbiór zasad pozwalających po cichu funkcjonować w tajemnicy. nic więc dziwnego że się u mnie pojawił.

Autorskość? Powiem krótko: nie wpasowałbym sesji w Wilkołaka. Chciałem poprowadzić sesję we właśnie takim, a nie innym swiecie. Spodziewałem się podobnych reakcji, nie zaprzeczę. Ale podkreślę raz jeszcze: wolałem nagiąć świat do sesji niz sesję do świata. Ot, taki już jestem.

Szaman to po prostu określenie zarezerwowane dla Azji, nie przeczę ze funkcja ta istnieje gdzie indziej, ale tak się już nie nazywa.

O złe intencje osądzam Darlara, zostałem bowiem nazwany "ostrym ignorantem", a wydźwięk jego wypowiedzi był bezsprzecznie niemiły.

Żałuje ze użyłem określenia "indiański". Chodziło mi ogólnie o duchową stronę tego systemu, nie podoba mi się wizja wilkołaków chroniących Ziemię przed zniszczeniem, takich... "ekologów" (tu był wielokropek i cudzysłów, od razu piszę: nie brać dosłownie). Miał być skrót myślowy, nie wyszedł.

Mam nadzieję ze nikogo do Wilkołaka nie zniechęciłem, dziękuję za życzenia i ja też mam nadzieję, że to koniec offtopu i dalsze uwagi będą, zgodnie z moim już raz wyrażonym życzeniem, kierowane na PM.
 
__________________
Chcesz grać,a le nie znasz systemu WFRP II?
Szkoda, co?
Wal na 7704220 i opowiedz o postaci, zmienimy ja na liczby!
kayas jest offline