Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 08-08-2009, 01:02   #17
kayas
 
Reputacja: 1 kayas jest godny podziwukayas jest godny podziwukayas jest godny podziwukayas jest godny podziwukayas jest godny podziwukayas jest godny podziwukayas jest godny podziwukayas jest godny podziwukayas jest godny podziwukayas jest godny podziwukayas jest godny podziwu
Lekko abstarhując od rekrutacji
Sprawa pojęcia "szaman". Zawsze miałem za pewnik że odnosi się tylko do ludów Syberii, a tu nagle tyle głosów sprzeciwu. Jako że na wiedzy zależy mi na tyle żeby być gotowym przyznać się do błędu, poprosiłem o pomoc pana Kopalińskiego, oczywiście przez jego słowniki.
I co wyczytałem? Że szaman to "obcujący z niewidzialnym światem bogów, demonów i duchów przodków kapłan, czarodziej i znachor szamanizmu, formy religii pierwotnej, opartej na animizmie, znanej większości ludów świata, występującej gł. u ludów uralo-ałtajskich, np. Syberii"

Jak byk pisze nasz pan Kopaliński że głównie u ludów Azjatyckich! Ale nijak nie mogę tego zinterpretować na swoją korzyść, bo przecież głównie to nie wyłącznie! Jak byk pisze też że szmanizm znany jest całemu światowi!

Tak więc publicznie przyznaję rację, zwracam honor i przepraszam wszystkich, z którymi się o to spierałem. Jak pisałem nie miałem żadnego poparcia bibliograficznego, jednym słowem ktoś mi głupot nagadał i wyszedłem przez niego na idiotę. Pełen skruchy i wstydu przyznaję się do błędu.


I wiadomość właściwa
Mam KP Koscieja, echidny, czekam na Shaxa i planuję start sesji na 14.08 br i na KP czekam tylko do tej daty. Co najwyżej będzie dwuosobowa sesja, o ile i tej dwójki mi nie spłoszyliście .
 
__________________
Chcesz grać,a le nie znasz systemu WFRP II?
Szkoda, co?
Wal na 7704220 i opowiedz o postaci, zmienimy ja na liczby!
kayas jest offline