Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 08-08-2009, 15:10   #3
Terrapodian
 
Reputacja: 1 Terrapodian ma wspaniałą przyszłośćTerrapodian ma wspaniałą przyszłośćTerrapodian ma wspaniałą przyszłośćTerrapodian ma wspaniałą przyszłośćTerrapodian ma wspaniałą przyszłośćTerrapodian ma wspaniałą przyszłośćTerrapodian ma wspaniałą przyszłośćTerrapodian ma wspaniałą przyszłośćTerrapodian ma wspaniałą przyszłośćTerrapodian ma wspaniałą przyszłośćTerrapodian ma wspaniałą przyszłość
Cytat:
Napisał Solfelin Zobacz post
Cóż, o ile wiem, silnik Baldura/IceWind Dale jest modyfikalny (widziałem sam narzędzia, chociaż nie mam BG1 pod ręką), i można byłoby do niego np. robić mody, nowe questy, potwory, mapy, itd. itp.

Plus NeverWinter ma sporo narzędzi oficjalnych do stworzenia własnej przygody + być może są jakieś narzędzia czy możliwości tworzenia nowych potworów, NPC, itd.
Do tego dochodzi Morrowind z bardzo rozbudowanym edytorem, ale to już wyższa szkoła jazdy. Nie wiem jak jest z Oblivionem, bo nie grałem. Plusi "Świątynia Pierwotnego Zła", czyli gierka oparta na D&D 3.5 dysponująca niezłym edytorem (często crashującym niestety). A także stary, ale słodziutki RPGMaker. Wszystko to znajduje się na odpowiednich stronach (np. ModDB), chociaż zawsze można zmieścić to w jedno miejsce.

Co do kart, to już "serwis" jeden jest. Konkretnie Venatios, czyli karcianka on-line. Już dawno nie grałem.

Wszystko rozbija się o zapotrzebowanie. Strony zbierające autorskie systemy RPG istnieją, o mody czy samodzielne gry nie trudno - wystarczy znać angielski. Ale jeśli nie boisz się konkurencji...
 
Terrapodian jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem