Wątek: Zew Cthulhu D20
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 01-03-2006, 13:49   #5
toman5on
 
Reputacja: 1 toman5on ma wyłączoną reputację
Dzięki Marv za kolejną odpowiedź
Widzę, że myślimy podobnie - cała trójka jak do tej pory - ZC to NIE JEST system do mechaniki D20. A raczej odwrotnie - D20 nie jest dobrą mechaniką dla takiego systemu jak ZC . Nie przeczę jednocześnie, że może być ona (i pewnie jest) dobrą dla heroic fantasy - tak jak sam stwierdziłeś Marv - i dla cRPG. Sam zresztą jestem fanem gorącym starych Baldurów, Icewindów itp. - a z tego co wiem (poprawcie mnie jeśli się mylę eksperci D20 )opierały się one właśnie na tym systemie.
Co do argumentu, że D20 nie jest dobre dla Zewu, bo postaci żyją krótko i " nie ma tam czasu na kompletowanie poziomków" - nie do końca się zgadzam. Grałem w Zew już niezliczoną ilość razy i fakt - zazwyczaj Badacze dość szybko stają się pokarmem dla Wielkich, ale nie znaczy to, że nie ma szans na dłuższe przygody. Takie np Maski Nyarla graliśmy ponad rok w realu. Czas zatem był na kompletowanie poziomów, tylko po co? Ni to ciekawe, ni pasujące do fabuły Bo jak niby? 14- o poziomowy Adwokat? Pisarz?
Większość twierdzi, że mechanika ZC to przeżytek - mają prawo. Dla mnie- jedyna słuszna!
 
__________________
You're another sh... talking punk to me
You're living inspiration for what I never wanna be
And I see, you've been blinded by what you believe
And now back up and sit down, shut up and act like you need to be
toman5on jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem