Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 15-08-2009, 15:34   #3
Rainrir
 
Rainrir's Avatar
 
Reputacja: 1 Rainrir ma wspaniałą reputacjęRainrir ma wspaniałą reputacjęRainrir ma wspaniałą reputacjęRainrir ma wspaniałą reputacjęRainrir ma wspaniałą reputacjęRainrir ma wspaniałą reputacjęRainrir ma wspaniałą reputacjęRainrir ma wspaniałą reputacjęRainrir ma wspaniałą reputacjęRainrir ma wspaniałą reputacjęRainrir ma wspaniałą reputację
Dawno mnie na forum nie było, czas coś napisać

Osobiście jestem za systemami z mechaniką opierającą się jedynie na kostce ( lub kilku kostkach ) sześciościennej, z własnego doświadczenia ( tworzenie systemu ) wiem, że to ułatwia nieco grę.
Natomiast utrudnia tworzenie systemu, gdyż w bardziej rozwiniętych miecz jednoręczny to 1 kostka k6 albo k8, natomiast dwuręczny to k10, k12.
Tu trzeba się nieźle namęczyć, aby wszystko do siebie dopasować, powiedzmy miecz 1-ręczny k6 i wynik dzielimy na pół i zaokrąglamy w górę, oczywiście każdy przedmiot może mieć swoje dodatkowe atrybuty, ale to nie ten temat.

Co do samej gry, jak już wspominałem, przyjemniej rzuca się tylko jednym typem kości ( rozeznanie wśród znajomych ).
W razie jakichkolwiek problemów czy przemyśleń, możesz do mnie napisać.

Pozdrawiam.

EDIT

Tadeus, tutaj zapewne nie chodzi jedynie o koszta, być może Elian ze znajomymi chcą zrobić coś, co nie powielałoby innych dobrych pomysłów. Taka odrębność
 
Rainrir jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem