Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 15-08-2009, 17:35   #6
Prabar_Hellimin
 
Reputacja: 1 Prabar_Hellimin wkrótce będzie znanyPrabar_Hellimin wkrótce będzie znanyPrabar_Hellimin wkrótce będzie znanyPrabar_Hellimin wkrótce będzie znanyPrabar_Hellimin wkrótce będzie znanyPrabar_Hellimin wkrótce będzie znanyPrabar_Hellimin wkrótce będzie znanyPrabar_Hellimin wkrótce będzie znanyPrabar_Hellimin wkrótce będzie znanyPrabar_Hellimin wkrótce będzie znanyPrabar_Hellimin wkrótce będzie znany
Cóż, wyjście z założenia, że k6 jest najdostępniejsze i najłatwiej to rozegrać w warunkach polowych, oraz wciągnąć tym nowych, to jeszcze nic wielkiego. Wielu autorkowców tak robi. Na przykład ja, czy Ptakuba, który niedawno prezentował swoją pracę. Zatem nie sądzę, żeby samo użycie k6 do testów było czymś odkrywczym i rewolucyjnym.
Chodzi o to jak ich użyjesz - czy po prostu zastąpisz d20 przez 4k6 (uzyskując zbliżoną liczbę wyników i zmniejszając jednocześnie szansę na skrajne wyniki), czy może wymyślisz coś innego Jeśli to pierwsze, to sobie daruj, bo każdy to może zrobić. Jeśli pytasz co sądzę o systemach z użyciem k6, to ja mówię, że nic na ich temat szczególnego nie sądzę - poza wymienionymi zaletami muszą mi dać to, czego wymagam od każdego innego systemu. Chodzi o prostotę, sprawność użycia i odrobinę zdrowego rozsądku. Żeby się nie okazywało, że strzelanie z łuku, lub rzucanie kamieniem na dwa kilometry jest możliwe, ani że zbroja płytowa nie chroni przed cięciem mieczem, jeśli ten ma odpowiednio wysoki damage. Żebym nie musiał co chwila odejmować, dzielić, dodawać i pierwiastkować statystyk, poziomów umiejętności, wilgotności powietrza i 'autor wie czego' przed wykonaniem każdego rzutu.
 
__________________
Zasadniczo chciałbym przeprosić za tę manierę, jeśli kogoś ona razi w oczy... ;P
Prabar_Hellimin jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem