Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 01-09-2009, 20:51   #13
Kutak
 
Kutak's Avatar
 
Reputacja: 1 Kutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwu
Jak już Mirze mówiłem, jestem zainteresowany sesją. Już podczas czytania rekrutacji wpadł mi do głowy całkiem ciekawy koncept postaci, ale wcześniej - trzy pytania.

1. Historia. Czy wiedza o przeszłości świata - nie tylko okolic trzeciej wojny światowej, ale i tej dalszej, której w naszych czasach uczymy się w szkołach i nie tylko - jest ogólnodostępna? Czy przeciętny uczeń szkoły średniej w Edenie zna, przynajmniej pobieżnie, ogólną historię świata?

2. Ustrój demokratyczny to niezwykle szerokie pojęcie - zależne od poglądów osób, które aktualnie stanowią większość. Bliżej więc naszemu Edenowi do ideałów lewicy czy prawicy? Socjalizm czy liberalizm, tolerancja czy konserwatyzm, równość czy "nieformalne kasty i warstwy"? To naprawdę istotne dla mojej postaci.

3. W rekrucie jest napisane, że póki co nie istnieją żadne organizacje polityczne, ale kto wie co wymyślą młodzi. Stąd też pytanie - można wykreować samemu taką organizację, działającą w podziemiu, podobnie jak komunistyczne/anarchistyczne grupy za czasów carskiej Rosji? Bo do tego bardzo pasują młodzi ludzie...
 
__________________
Kutak - to brzmi dumnie.
Kutak jest offline