Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 09-09-2009, 01:18   #13
Tadeus
 
Reputacja: 1 Tadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputację
Może zacznę od kwestii najogólniejszych, a jednak decydujących

Rekrutacja nie jest jeszcze skończona i zanim ją otworzę, pojawi się jeszcze trochę materiałów i będę musiał uporządkować obecne sesje, w których biorę udział nim będę wiedział kiedy to ruszy. Więc nie ma się co spieszyć z postacią.

Odpowiadając jednak na pytania. Nie lubię pojęcia storytelling, jak dla mnie jest zbyt ogólne i często mylące. KP, tak jak pisałem w pierwszym poście, tworzycie bez mechaniki. Ja sobie ją dorobię do waszej postaci. Czasem będę też rzucał u siebie, gdy sytuacja będzie wątpliwa. Zgodnie z tradycją PBFa będziecie jednak mogli opisywać samodzielnie mniej istotnych npców i zdarzenia. W przypadku działań "społecznych" decydujące też raczej będą wasze wypowiedzi i pomysłowość, a nie liczba kropek w danej umiejętności. Krótko pisząc - standard.

Co do postaci: Wśród voroksów niewielu jest naprawdę inteligentnych przedstawicieli tej dzikiej z natury rasy i większość z nich, mimo wszystko, bazuję w życiu na wrodzonej mentalności plemiennej. Uczony voroks byłby naprawdę sporym ewenementem. Do tego dochodzi niechęć mieszkańców Cadavusa do innych ras - więc musiałby mieć mocne plecy w którejś z frakcji, by nie być traktowanym jako monstrum i niewolnik. Pomijam już fakt, że dla 95% populacji Cadavusa byłoby to pierwsze spotkanie w życiu z tą rasą, więc mogą reagować agresywnie. Pojawia się tu więc pytanie - czemu akurat voroks uczony?

Co do Decadosa - jeśli będzie dobry pomysł na postać i cel, to czemu nie. Dziwne, heretyckie wszczepy będą tu raczej tylko dodatkiem. Trzeba jednak pamiętać o tym, że osoba, która decyduje się na intymne modyfikacje nie jest raczej do końca "normalna", więc tę dewiację trzeba by jakoś odgrywać.
 

Ostatnio edytowane przez Tadeus : 09-09-2009 o 01:56.
Tadeus jest offline