Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 10-09-2009, 22:05   #16
Lotar
 
Lotar's Avatar
 
Reputacja: 1 Lotar jest godny podziwuLotar jest godny podziwuLotar jest godny podziwuLotar jest godny podziwuLotar jest godny podziwuLotar jest godny podziwuLotar jest godny podziwuLotar jest godny podziwuLotar jest godny podziwuLotar jest godny podziwuLotar jest godny podziwu
Dzięki za krytykę, ale prosiłbym o więcej szczegółów. Jak na razie dowiedziałem się, że moja rekrutacja jest odrzucająca i nie podoba ci się napis: Gramy w Klanarchię! To co? Jak usunę napis będzie superowa? Nie podoba ci się opowiadanie wstępne czy może coś innego?

Co do pytań:
1. Według mnie konwencja Fantasy Horroru jest właśnie połączeniem tych dwóch gatunków. Konwencją, która zawiera to co najlepsze z Fantasy i Horroru. Świat Klanarchi - Świat wielki i otwarty. Posiadający swoją historię, geografię, faunę i florę. A to wszystko bajkowe i fantastyczne. Jednak to by była tylko bajka, a my przecież chcemy czegoś mroczniejszego. Dlatego do Fantasy dodajemy Horror. Ciągłe niebezpieczeństwo ze strony demonów, zakazanych kultów, Dominatu Ebionitów czy też po prostu dzikich zwierząt. Mroczna i straszna walka człowieka z wszechwładnym zepsuciem i degeneracją. Bardzo ważna w tej konwencji według mnie jest też komiksowość i grywalność. Bohater ma w nosie pranie swoich rzeczy, mycie się, pracowanie w polu. Wszystko co jest nudne i bliskie nam - ludziom, którzy dali zniewolić się nudzie dnia codziennego nie może pojawić się w Klanarchii. Za to wszystko co efektowne i widowiskowe można do tego systemu wrzucić. Możnaby to porównać do młotkowego Dark Fantasy bardziej nastawionego na rozrywkę.

2. Na pewno chciałbym położyć nacisk na grozę, komiksowość i baśnie. Groteska - raczej ją ograniczę. A szaleństwo, bez niego nie ma Klanarchii.

3. Oto mój arsenał:
Niedopowiedzenia - stare i dobre. Używałem tego na długo przed przeczytaniem Klanarchii. Nie wszystko będzie widoczne i wiadome od razu.
Bezimienna Groza - wiadomo. Nie wystarczy sucho powiedzieć, że to co gracze spotkali to niedźwiedź. Trzeba nieźle opisać futrzaka.
Dziwaczność - na mojej sesji trochę nienormalności będzie.
Znaki - bez poszlak i dowodów nie ma dobrego wątku detektywistycznego.
Obserwowani - Mrok będzie uważnie przyglądał się waszym działaniom.
Osamotnienie i bezradność - nigdy nie wiadomo czy się nie rozdzielicie.

4. Chochliksen jeśli tylko będziesz w stanie pisać na czas i będziesz dawał z siebie wszystko podczas pisania postów to droga otwarta. Dla mnie to jest ważne. I dobra KP oczywiście.

Jeszcze jakiejś pytania?
Na razie dostałem tylko dwie KP, Merilla i Wojnara. Pamiętajcie
 

Ostatnio edytowane przez Lotar : 10-09-2009 o 22:16.
Lotar jest offline