Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 12-09-2009, 20:48   #25
Kerm
Administrator
 
Kerm's Avatar
 
Reputacja: 1 Kerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputację
- Naprawdę byłabyś w stanie odróżnić solidny plan od nieco mniej solidnego? - spytał Roger, z ironią unosząc brwi.

- Nie bardzo mnie interesuje emocjonalny stosunek Dru do tej machiny - kontynuował, spoglądając na Kastusa. - Według mnie jest krańcowo nieodpowiedzialna i najlepiej by zrobiła, gdyby nie zabierała głosu. Jeśli trzeba będzie, zrealizujemy plany, bez względu na jej widzimisię.

Potem odwrócił się do Teu. Uwielbiał wprost ludzi, którzy używali tysiąca słów, zamiast powiedzieć coś jednym zdaniem.

- Jeśli mają zamiar nas zaatakować, to zrobią to bez względu na porę dnia. A nikt nie jest w stanie powiedzieć, na ile są zdecydowani by nas zatrzymać. I na ile gotowi.

- Nie mam w tym mieście znajomych, którzy byliby w stanie przekonać strażników, że powinni nas przepuścić. - Tym razem mówił do wszystkich. - Przekupienie ich raczej też nie wchodzi w grę.

- Najlepiej byłoby przebrać armatę za wielki marmurowy posąg gołej, biuściatej niewiasty - zmienił temat - co tłumaczyłoby fakt, że trzymamy ją przykrytą płachtą. Zaś Dru przerobimy na skrzydlatego duszka - dodał z ironią.

- Bez względu na wszystko - mówił dalej - powinniśmy wyruszyć jak najszybciej. I to nie dlatego - spojrzał przez moment na Nantana - że w tłoku może na nas napaść banda skrytobójców. Skoro dokładnie kontrolują co ciekawsze wozy, to nie ma powodu zwlekać.

Od ręki mógłby podać kilka sposobów na zatrzymanie transportu w tym mieście. Wystarczyłoby na przykład ustrzelić jednego z koni.

- Bez względu na to, jaki plan wybierzemy do zrealizowania, warto zrobić to szybko. Jak to obrazowo określił nasz barwnie się wypowiadający towarzysz, może czekać nas wiele ciekawych niespodzianek.
 
Kerm jest offline