Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 15-09-2009, 10:07   #59
michau
 
michau's Avatar
 
Reputacja: 1 michau ma wspaniałą przyszłośćmichau ma wspaniałą przyszłośćmichau ma wspaniałą przyszłośćmichau ma wspaniałą przyszłośćmichau ma wspaniałą przyszłośćmichau ma wspaniałą przyszłośćmichau ma wspaniałą przyszłośćmichau ma wspaniałą przyszłośćmichau ma wspaniałą przyszłośćmichau ma wspaniałą przyszłośćmichau ma wspaniałą przyszłość
Dzięki Myślałem, że przynudzam.
Książka nosi tytuł "Desant".Autor Adam Kaska. Można ją wyrwać w prawie każdym antykwariacie lub na allegro. Ja swoją zdobyłem za 50 groszy (sic!). Książka chyba niezbyt popularna, chociaż uzyskała nagrodę MON-u. Moim zdaniem kawał świetnej literatury z okresu powstania. Oczywiście oparta na faktach. To co ją cechuje, to rys psychologiczny bohaterów i ich odczucia podczas walki. Nie jest to lektura ściśle historyczna typu: było tyle a tyle czołgów, a tu dowodził płk. taki a taki, pułk został rzucony tam, a tam.
Autor skupia się głównie na tym co czują powstańcy walcząc z tak przeważającą siłą wroga, ich nadzieja, że zaraz nadejdą posiłki zza Wisły i Stalin pomoże powstańcom. Gorzki smak porażki, zabici bliscy, skrajne wyczerpanie organizmu. Trudno to sobie wyobrazić, ale miałem długie refleksje po przeczytaniu tej książki.
 
__________________
Fortune is fickle.
"Do not follow the Dark Side"
michau jest offline