Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 18-09-2009, 15:45   #21
Lukadepailuka
 
Lukadepailuka's Avatar
 
Reputacja: 1 Lukadepailuka wkrótce będzie znanyLukadepailuka wkrótce będzie znanyLukadepailuka wkrótce będzie znanyLukadepailuka wkrótce będzie znanyLukadepailuka wkrótce będzie znanyLukadepailuka wkrótce będzie znanyLukadepailuka wkrótce będzie znanyLukadepailuka wkrótce będzie znanyLukadepailuka wkrótce będzie znanyLukadepailuka wkrótce będzie znanyLukadepailuka wkrótce będzie znany
Cytat:
Ja mam pytanie w jaki sposób przygotowują na realia walki ulicznej? Czy elementem szkolenia jest włóczenie się po miastach nocą i zaczepianie meneli?
Przez brutalną dyscyplinę - Od znajomych wiem, że obijają ich tam na treningach i ogólne wpajanie przez ciężki trening podstaw, aby stały się jak najbardziej zbliżone do odruchów.

Cytat:
Krav Maga mówi się, jakież to skuteczne, kilkadziesiąt lat temu tak mówiono o judo, potem o karate, potem o aikido, czy to nie czasem element marketingu?
Ponieważ SW jak każda inna dziedzina ewouluje. Zarówno jak na ulicach ludzie zaczynają walczyć inaczej, techniki samoobrony przystosowują się do nich. Już teraz mało gdzie spotykana jest czysta izraelska Krav Maga, zostają do niej dodawana MMA. Dlaczego? Na pewno po części przez marketing, ale osobiście uważam, że też dlatego, że coraz więcej agresywnych osób ćwiczy jakieś SW typu box czy kick boxing. Wcześniejsza Krav Maga nie była przystosowana do osób umiejących jakieś Sztuki Walki, ponieważ one polegały kiedyś na próbie wyładowania agresji, a nie po prostu na uczeniu bicia innych.

Cytat:
Miałem sporą styczność ze sztukami walki i wiem że aby uzyskać odpowiednią biegłość trzeba długo trenować, minimum 10 lat by technika stała się odruchem i ze sparringami (kilka w tygodniu) by nabrać choć trochę doświadczenia.
Intensywne, brutalne treningi, prostota i ograniczenia ruchów do uderzeń w czułe punkty, sprowadzeń do parteru, ucieczek. Różne są techniki i różne style walki, nie wiem jakie trenowałeś, więc nie mogę się za bardzo odnieść.

Cytat:
Rodzaj trenowanej sztuki walki ma według mnie bardzo małe znaczenie.
Pozwolę sobie się nie zgodzić. Karate jest zupełnie inną sztuką walki - przynajmniej to niezmodyfikowane przez dzisiejszych mistrzów - niż dajmy na to MMA. Karate polegało na zahartowaniu własnego ciała i ducha, to bardzo podobne do jakiejś sztuki, tak jak Capoeira. Kata przykładem. MMA jest zmiksowanymi stylami walki, polegająca bardziej na ogólnym rozwijaniu siły fizycznej i jako takiej samoobronie - przy zmiksowaniu z BJJ jak np. na valetudo, albo przez gwałtowne przewalenie przeciwnika i uderzenia na twarz, a potem oddalenie się. Co innego jeszcze taka Krav Maga czy Combo, które są po prostu przystosowane do innych warunków i przeznaczone dla innych osób. Trochę chaotycznie.

Cytat:
Szkoda tylko, że żaden sparing i żadna walka turniejowa w przeciwieństwie do zwykłej ulicznej szarpaniny, nie są pozbawione całej tej otoczki, którą tworzą sędziowie oraz szereg zasad.
Właśnie tym różni się Krav Maga od np. Kick Boxingu. Co innego przygotowywanie do walki z jedną osobą i to na macie, a co innego do walki na ulicy.

Cytat:
Tylko, że przed nami stoi człowiek, który w szkółkach walki spędził lat 15 albo i więcej?
Primo, osoby tyle trzymające się w sportach, to nie jakieś agresywne gówniarze, przeważnie nie atakują pierwsi.

Secundo, zawsze znajdzie się ktoś lepszy. Czy to w SW czy w szachach. Patrząc na to z takiego punktu widzenia można swoją egzystencję od razu sprowadzić do wegetacji.

Cytat:
Czasem wystarczy po prostu zejść komuś z drogi, nie zachowywać się jak skończony baran, czy coś w ten deseń.
Fakt, to najlepsze rozwiązanie. Jeżeli możesz, uciekaj.

Cytat:
Radzę nie szukać konkretnej nazwy, bo szukając opinii na internecie będziemy zmuszeni przebrnąć przez setki historii „z życia wziętych”.
Taa, słyszałem raz o historii co to niby jeden gość na jakimś koncercie, ćwiczący jakąś tam sztukę walki, coś nawrzeszczał na śpiewającego. Podobno ponad 600(?) punków się na niego rzuciło, a on eliminował ich po kolei. Miało to niby uargumentować, że nie ważne ilu jest przeciwników, jeżeli dasz sobie z każdym pojedynczo, to nie będziesz miał problemu jak będą w grupie. :P

Tylko, że podobno - nie wiem, nie wgłębiałem się w to zbytnio - było kilka przypadków udokumentowanych, że jedna osoba pokonała kilka. A już osobiście znam jedną personę, która przeżyła w starciu z trzema uzbrojonymi w noże przeciwnikami. Cóż, zostały szramy, ale przynajmniej uszedł z życiem.

Cytat:
Włożenie palca w oko jest bez wątpienia skuteczne i bez wątpienia nikt was tego uczył nie będzie.
Krav maga...

Cytat:
nierzadką koniecznością pozbawienia kogoś na stałe zdrowia albo i życia.
Wolę to niż żeby ktoś mnie pozbawił zdrowie, albo życie.
 

Ostatnio edytowane przez Lukadepailuka : 18-09-2009 o 15:56.
Lukadepailuka jest offline