Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 18-09-2009, 18:19   #24
Lukadepailuka
 
Lukadepailuka's Avatar
 
Reputacja: 1 Lukadepailuka wkrótce będzie znanyLukadepailuka wkrótce będzie znanyLukadepailuka wkrótce będzie znanyLukadepailuka wkrótce będzie znanyLukadepailuka wkrótce będzie znanyLukadepailuka wkrótce będzie znanyLukadepailuka wkrótce będzie znanyLukadepailuka wkrótce będzie znanyLukadepailuka wkrótce będzie znanyLukadepailuka wkrótce będzie znanyLukadepailuka wkrótce będzie znany
Cytat:
Od momentu powstania sztuka ta ewoluowała. W wielu stylach aspekt realnej walki został zachowany, a nawet rozwinięty (przykładowo kopnięcie okrężne mawashi geri nie występowało w oryginalnej sztuce okinawańskiej). W niektórych jednak stylach sztuka ta zmieniła swój charakter z utylitarnego systemu walki (karate okinawańskie) na system psychofizycznego doskonalenia się, gdzie na pierwszy plan wysuwa się aspekt do - "drogi", którą kroczy się całe życie, jako symbolu niekończącego się procesu dążenia do doskonałości.
Z wikipedii. Faktycznie może trochę się pomyliłem, ale to już te Karate pierwsze, a myślałem o tym bardziej nastawionym na to co napisałem.

Cytat:
Niektóre techniki w kata mają charakter wyłącznie symboliczny.
O ten kawałek Kata mi chodziło. Oczywiście są to też ćwiczenia i doskonalenie się w aspektach fizycznych, ale nie tylko. Co innego o

Cytat:
Nie odrobiłeś lekcji z historii
Historie mam w poniedziałek, odrobię jutro.
Póki co bardzo miło prowadziło mi się dyskusję z Tobą. Proszę o zejście z tonu protekcjonalnego i danie mi przyjemności porozmawiania jeszcze jakiś czas.

Cytat:
Sparringi na tzw. macie to nieodzowny element treningu bez niego nie nauczysz się walczyć na ulicy i gdziekolwiek indziej.
Przygotowanie do walki na macie, a nie same sparingi na niej.

Cytat:
Te metody treningowe są w repertuarze praktycznie każdej sztuki walki. A ćwiczyłem Choy-lee-fut.
Szczerze przyznam, że nie bardzo kojarze, to coś z Kung Fu, tak? :P
A w boksie, Muay Thai, kick boxingu czy kilku innych stylów klasycznych nie dopatrzyłem się większego sprowadzaniu do parteru, czy uderzania w czułe punkty. To są właśnie style przystosowane bardziej do walki z jednym przeciwnikiem na macie.

Cytat:
Dwoma zdaniami negujesz kilkusetletnie doświadczenia z pól bitewnych, walk ulicznych i pojedynków na śmierć i życie.
Że co? Że zawsze ludzie walczyli tak samo? Że ludzie nieewoulują i nic się nie zmienia?

Cytat:
Brutalny trening i dyscyplina to podstawa każdej sztuki walki. Żeby zastąpić naturalne odruchy w walce, technikami potrzeba lat żmudnych ćwiczeń, wielomiliardowego powtarzania tych samych ruchów z partnerami i bez.
Co innego intensywny, a co innego brutalny. Intensywny jest faktycznie wszędzie i o to się rozchodzi. Ale Krav Maga jest po prostu brutalna i prostacka.

PS. Johan, zgodzę się prawie, że całkowicie.
 

Ostatnio edytowane przez Lukadepailuka : 24-09-2009 o 20:01.
Lukadepailuka jest offline