Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 20-09-2009, 22:18   #29
Sasha85
 
Reputacja: 1 Sasha85 nie jest za bardzo znany
@Komtur

OK przyznaje, ze z kung fu nigdy nic do czynienia nie mialem, widzialem kilka programow w TV i raz bylem na pokazie mnichow z klasztoru Shaolin kilka lat temu. Trenowalem natomiast karate kyokushin i nadal nie wiem co to ma wspolnego z walka na ulicy, choc styl kyokushin jest uwazany za mocny i niezwykle kontaktowy biorac pod uwage tunieje kumite. Jest tam sporo ciekawych technik, ktore dobrze wygladaja, ale maja watpliwe zastosowanie w ulicznej bojce, gdzie nie ma zasad i sedziego. Poza tym czy zastanawiales sie ile czasu potrzebuje czlowiek, zeby np uzyc kung fu czy karate w zwyklej bojce. Tam przeciwnik nie bedzie wykonywal wyuczonych technik, a po prostu wyprowadzi cios prosty lub sierpowy. Na treningach sie nie uczy jak zblokowac cios sierpowy chociaz technik blokujacych musisz umiec cale mnostwo. Zeby taki styl zastosowac w ulicznej bojce musisz znac go na wylot zeby pozniej w mgnieniu oka zadecydowac, ktora z technik bedzie najlepsza w danym momencie. Do tego trzeba wielu lat zmudnych treningow. A jezeli sadzisz, ze w sztukach walki chodzi glownie o walke, to ja nie wiem kto Cie tego uczyl...? Bo ja wiem, ze najpierw chodzi o hart ducha i kontrole nad cialem a nie walke stricte jako kumite...

A co do combatu...to zdania nie zmienie i uwazam, ze w obecnych realiach na ulicy sprawdza sie najlepiej. Krav Magi nie trenowalem nigdy i niewiele o niej wiem. Moge natomiast wypowiadac sie o sambo i sistiemie, bo z tymi systemami mialem sporo do czynienia...niewazne gdzie...
 
Sasha85 jest offline