Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 04-10-2009, 19:18   #77
Fabiano
 
Fabiano's Avatar
 
Reputacja: 1 Fabiano ma z czego być dumnyFabiano ma z czego być dumnyFabiano ma z czego być dumnyFabiano ma z czego być dumnyFabiano ma z czego być dumnyFabiano ma z czego być dumnyFabiano ma z czego być dumnyFabiano ma z czego być dumnyFabiano ma z czego być dumnyFabiano ma z czego być dumnyFabiano ma z czego być dumny
Myślę, że i ja podzielam Twoje wrażenie. Z tym, że czasami ciężko mi jest przyśpieszyć. Po prostu nie chcę, wykonywać ruchów za was. Wolałbym jakbyście napisali co zamierza wasza postać, żebym miał się na czym wzorować kierując waszą postać do konkretnego miejsca.

Co do mojego prowadzenia, to uczę się dopiero. Dlatego jak najbardziej wasze uwagi są mile widziane. Zatem ustalmy to, co powinniśmy ustalić wcześniej:

Czy mam przeć waszymi postaciami do przodu czy tylko opisywać co widzicie, czujecie i prowadzić tam gdzie chcecie iść.

Pierwsza opcja będzie polegała na tym, że nawet nie widząc co chcecie dalej począć wezmę waszą postać w obroty i przeciągnę jak najszybciej do akcji. Co za tym idzie, będzie szybciej i "mocniej". Ale możecie napotkać trudności typu: "Moja postać by tego nie zrobiła."

Druga opcja natomiast polega na tym, że ja prowadzę tylko postacie, które zadleklarują co chcą robić (grzebię w plecaku w poszykiwaniu czegoś-tam; idę do wychodka; atakuje go nożem z prawej strony, potem uciekam jak najdalej; itd.). Postacie takiego poruszają się wedle waszych wskazówek pozostawionych w tekście. Najlepiej na końcu. Taka postać nie uderzy innej albo nie zostanie ranna bez waszej zgody. Ale do tego potrzebne są wasze deklaracje.
W drugiej opcji, jest wolniej. Ale jak zauważycie, kontaktując się ze mną w celu zweryfikowania poczynań waszego bohatera, możecie zabrnąć daleko (tutaj przykładem są posty Szarleja, które są konsultowane ze mną.). Jego postać dochodzi daleko i odnajduje różne rzeczy/przedmioty. Dzieję się nie dlatego, że znamy się z innych sesji i mu podpowiadam. Dzieję się to dlatego, że pisze do mnie na gg tekst typu: "przyglądam się tej skale, co widzę"? "Idę tam i tam, co widzę"? "Atakuje go!"

Nie mówię, że tak ma być. Chciałbym, ale nie każdy ma czas, prawda?
Ale przecież jak przeczytacie mojego posta to możęcie wysłać mi PW: "Mo chce zrobić to i to. Do tego pójść tam i tam, i zjeść to. Uda mu się?"
I wtedy na drugi dzień dostanie odpowiedź, która popchnie jego bohatera do przodu. I co za tym akcję, bo następny będzie czytał Twój tekst i zobaczy, że wyszło tak a nie inaczej i będzie się mógł ustosunkować.

Eh, no to się rozpisałem.
Wyraźcie się jak wy to widzicie, a ujednolicimy. Jakieś sugestie i pytania?
Chciałbym wiedzieć jak wam się lepiej gra. Bo o to w końcu chodzi. Jak wolicie, żebym to ja pchał bardziej akcję do przodu to następny post już taki bezie.
 
__________________
gg: 3947533

Fabiano jest offline