Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 07-10-2009, 13:16   #5
Chrapek
 
Chrapek's Avatar
 
Reputacja: 1 Chrapek ma wspaniałą przyszłośćChrapek ma wspaniałą przyszłośćChrapek ma wspaniałą przyszłośćChrapek ma wspaniałą przyszłośćChrapek ma wspaniałą przyszłośćChrapek ma wspaniałą przyszłośćChrapek ma wspaniałą przyszłośćChrapek ma wspaniałą przyszłośćChrapek ma wspaniałą przyszłośćChrapek ma wspaniałą przyszłośćChrapek ma wspaniałą przyszłość
Cytat:
Napisał TheGuy2 Zobacz post
Rozważam też pomysł, że Thufir Hawat lub Gurney Halleck będzie szpiegiem mojego rodu u Atrydów. Wszak mimo swej opinii, Gurney jest tylko najemnikiem... A Thufir starzejącym się mentatem, którego w prawdzie nie da się przekupić lecz na pewno kilka sposobów na szantaż się znajdzie.
Co do tego, to byłbym szczerze mówiąc sceptycznie nastawiony... Hawat był pokazany w powieści jako człowiek niezłomnych zasad i wielkiej lojalności (czemu dowodzi fakt, że chciał się podać do dymisji po zamachu na Paula). W dodatku służy Atrydom od kilku pokoleń; myślę, że nie przestraszyłby się żadnego szantażu.
Co do Hallecka, to on był najemnikiem... No właśnie - był. Myślę, że ta dwójka nie byłaby skłonna do zdrady.
A trzecia sprawa - czy opłacałoby się Twojemu rodowi inwestować górę środków i pieniędzy na szpiegowanie dość biednego i w sumie mało znaczącego rodu? Większy sens byłby w szpiegowaniu rodów bogatych, jak Harkonnenowie, wpływowych - Korrini, czy też szpiegostwo technologiczne: Ix i Richese. Ewentualnie Gildia lub Bene Tleilax.
(Bierz poprawkę na to, że tworzysz niezbyt bogaty ród - wobec tego możliwości masz ograniczone.)
A o tym dlaczego Atrydzi się do powyższych kategorii nie zaliczają - patrz poniżej.

Cytat:
Napisał TheGuy2 Zobacz post
Swoją drogą - kiedy (przed, po czy w trakcie obejmowania Diuny przez Atrydów) będzie się rozgrywać akcja? Jak ważne jest dla Ciebie trzymanie się książki? Historia ma się rozwijać tak jak w książkach, a my mamy się dopasować, czy mogę pozwolić sobie na jej radykalną zmianę?
Postanowiłem, że historia chronologicznie dzieje się podczas I tomu książki, ale jest to alternatywna linia czasu - czyli, Atrydzi nie otrzymują Arrakis i zostają na Kaladanie (chociaż ich wpływy w Landsraadzie rosną), Harkonnenowie zaś siedzą na Diunie i pompują przyprawę do swoich prywatnych składów, ale czas na jaki otrzymali pseudolenno dobiega końca i będą musieli ją komuś przekazać.
W tym momencie wszelkie chwyty i pomysły są dozwolone - tworzymy historię od początku.
Trzymanie się książki jest dla mnie ważne tylko w kontekście zachowania ram uniwersum.
 
__________________
There was a time when I liked a good riot. Put on some heavy old street clothes that could stand a bit of sidewalk-scraping, infect myself with something good and contageous, then go out and stamp on some cops. It was great, being nine years old.
Chrapek jest offline