Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 16-10-2009, 15:41   #11
Aschaar
Banned
 
Reputacja: 1 Aschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znany
Aby było jasne - ja się zgadzam z tym, że założenia poczynione przez Ciebie, Chrapku, do sesji były/są najciekawsze i dają największe pole do popisu... Może trochę omylnie zrozumiałem Twój zamysł na KP, ale - personalnie - dalej uważam, że to zaczyna być "too big to try" - napisanie KP własnego, zmontowanie świata gry z kilku KP, trzymanie wszystkiego w kupie klimatu i logiki... Przygotowania do sesji mogły być większe niż sama sesja... mocno zdeterminowana przez wypracowany wspólnie świat (IMHO).

I ja też nie posiadam talentu Herberta :/ aby się za to brać...


Podzielę się uwagą odnośnie sesji, jaką kiedyś grałem właśnie w uniwersum Diuny. Nie mieliśmy podręcznika do "Sands of Arraskis" (GURPSa z Diuny), ani oficjalnego systemu. Stanęło więc na storytellingowej "mechanice" FPA (First Player Action) - każdy z graczy musiał trzymać się tego co powiedzieli wcześniejsi, ale mógł dobudowywać elementy świata. Zapewne nie była to najlepsza sesja z Diuny, jednak czasu nie było specjalnie wiele na "ustawianie sesji" - scenariusz, rysy psychologiczne, etc...


Każdy z graczy był przedstawicielem wybranego rodu i piastował wybrane stanowisko. Dodatkowo każdy wylosował jedną rolę ("negocjator", "szpieg", "zdrajca rodu", etc) i jedną postawę ("ustępuj", "układaj się", "nie ustępuj", "handluj", etc). Postacie graczy spotkały się w opuszczonym pałacu "gdzieś na pustyni" w celu odbycia rozmów dotyczących podziału wpływów na Arrakis i uniknięcia konfliktu militarnego. Po pierwszym zapoznaniu okazuje się, że: statki/pojazdy negocjatorów zostają zniszczone, łączność też nie działa (niby burza piaskowa...) i ktokolwiek się czymkolwiek zainteresuje po tygodniu, bo na tyle był ustalony czas rozmów...

Ograniczona przestrzeń, ograniczona ilość postaci (tylko gracze, żadnych NPCów)...


Arrakis, known as Diune...
 
Aschaar jest offline