Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 27-10-2009, 17:58   #3
Sev
 
Sev's Avatar
 
Reputacja: 1 Sev nie jest za bardzo znanySev nie jest za bardzo znanySev nie jest za bardzo znanySev nie jest za bardzo znanySev nie jest za bardzo znanySev nie jest za bardzo znany
Przed Jeanem stał muszkieter.
Oczywiście przed imponującą personą barda przewijało się już baardzo wielu, ale jeszcze żaden nie przychodził do niego z tak niepasującą do siebie propozycją. Mianowicie Strzelec zaprosił Troisa do pobliskiego miasteczka Crepy.

Chłopak nie krył zdziwienia. Po co jeden ze sławnych Strzelców Królewskich miał zapraszać gdziekolwiek jakiegoś podrzędnego trubadura? Przez kilka sekund Jean zastanawiał się wprawiając wojaka w lekkie zakłopotanie. Nagle bard doznał oświecenia. Jasne! Jak zwykle chodziło o jego nieprzeciętne umiejętności. Pewnie jakiś słynny mecenas chcę przyjąć go pod swoje skrzydła. Chociaż nie... w takiej małej mieścince? Jakiś sławny mecenas? Jest tylko jedno wyjaśnienie. Chcieli go zwerbować w swoje szeregi. Jeana uderzyła panika przecisnąwszy się przez kilkusekundową ,acz grubą warstwę dumy i patriotyzmu. Przecierz chłopak nie umie walczyć! Jezu co oni mi tam zrobią?! Może trzeba będzie przechodzić jakieś testy? O matko! Ja się do tego nie nadaje! Ostatnie zdanie wyślizgęło się z myśli lądując na języku.

- Słucham ? - spytał uprzejmie gwardzista.
- Aaa...właściwie to... - jąkał się przerażony bard - jaa...się przecież... nie nadaje, zupełnie się do tego nie nadaję szanowny panie.
- Do czego się nie nadaje ? - pytał już mocno skołowany muszkieter.
- No do gwardii! W sensie ,że do Strzelców Królewskich !
- Że niby my mielibyśmy pana zwerbować?! C'est impossible monsieur. - odparł uspokajająco lekko rozbawiony - Cel pańskiej rychłej wizyty jest zupełnie inny.

Jean odetchnął z ulgą. To jednak musi być jakiś mecenas - pomyślał odchodząc z pośmiewującym się pod wąsem gwardzistą...
 
__________________
"Czemu nosisz miecz na plecach?"
"Bo wiosło mi ukradli"

Ostatnio edytowane przez Sev : 29-10-2009 o 10:03.
Sev jest offline