Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 27-10-2009, 20:33   #17
Maju
 
Maju's Avatar
 
Reputacja: 1 Maju jest godny podziwuMaju jest godny podziwuMaju jest godny podziwuMaju jest godny podziwuMaju jest godny podziwuMaju jest godny podziwuMaju jest godny podziwuMaju jest godny podziwuMaju jest godny podziwuMaju jest godny podziwuMaju jest godny podziwu
Jeśli mogę wtrącić swoje 5 groszy - kultura wikingów nie jest mi obca - należę do drużyny Wikingów i Słowian z Wrocławia , zatem co mnie razi - w rekrutacji - stalowe pancerze - niehistoryczne , kolczuga to maksimum opancerzenia , naczelnik wioski - wódz , czyli Jarl... heh... naczelnik...
Co najważniejsze , wikingowie nie mieli szamanów !!!!!!!!!!!!
ludzie którzy zajmowali się magią , runami i ogólnie wiedzą tajemną , co mogłoby w dużym przybliżeniu być odpowiednikiem szamana , nazywali się Godi , niestety większość z nich była kobietami ;] . Paranie się wiedzą tajemną i magią było w społeczeństwie wikingów objawem zniewieścienia , toteż mężów parających się tym najczęściej wyśmiewano , okrywano niesławą , lub nawet wypędzano z wioski.
I litości Shadow-Man , Loki nie był bogiem tylko olbrzymem , największym wrogiem bogów.
 
__________________
Here we stand, bound forevermore we're out of this world ,until the end...Here we are, mighty, glorious
At The End Of The Rainbow with gold in our hands...
Hammerfall - At The End Of The Rainbow
Maju jest offline