Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 27-10-2009, 20:45   #18
Shadow man
 
Shadow man's Avatar
 
Reputacja: 1 Shadow man wkrótce będzie znanyShadow man wkrótce będzie znanyShadow man wkrótce będzie znanyShadow man wkrótce będzie znanyShadow man wkrótce będzie znanyShadow man wkrótce będzie znanyShadow man wkrótce będzie znanyShadow man wkrótce będzie znanyShadow man wkrótce będzie znanyShadow man wkrótce będzie znanyShadow man wkrótce będzie znany
Cytat:
Napisał Maju Zobacz post
Jeśli mogę wtrącić swoje 5 groszy - kultura wikingów nie jest mi obca - należę do drużyny Wikingów i Słowian z Wrocławia , zatem co mnie razi - w rekrutacji - stalowe pancerze - niehistoryczne , kolczuga to maksimum opancerzenia , naczelnik wioski - wódz , czyli Jarl... heh... naczelnik...
Co najważniejsze , wikingowie nie mieli szamanów !!!!!!!!!!!!
ludzie którzy zajmowali się magią , runami i ogólnie wiedzą tajemną , co mogłoby w dużym przybliżeniu być odpowiednikiem szamana , nazywali się Godi , niestety większość z nich była kobietami ;] . Paranie się wiedzą tajemną i magią było w społeczeństwie wikingów objawem zniewieścienia , toteż mężów parających się tym najczęściej wyśmiewano , okrywano niesławą , lub nawet wypędzano z wioski.
I litości Shadow-Man , Loki nie był bogiem tylko olbrzymem , największym wrogiem bogów.
Za Loki przepraszam (z rozpędu), (kolczuga to też stalowy pancerz), a o szamanach(nazwy nie znałem) kobiety były często rzeczywiście ale nie ściemniaj, że mężczyźni nie bo byli też ale rzadziej.

Jeszcze raz sorry za Loki


Kultura Normanów nie wikingów (wikingowie to byli podróżnicy [ci co napadali na Europę])
 

Ostatnio edytowane przez Kerm : 28-10-2009 o 14:29. Powód: Stale błąd na błędzie
Shadow man jest offline