Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 04-11-2009, 21:03   #30
Hawkeye
 
Hawkeye's Avatar
 
Reputacja: 1 Hawkeye ma wspaniałą reputacjęHawkeye ma wspaniałą reputacjęHawkeye ma wspaniałą reputacjęHawkeye ma wspaniałą reputacjęHawkeye ma wspaniałą reputacjęHawkeye ma wspaniałą reputacjęHawkeye ma wspaniałą reputacjęHawkeye ma wspaniałą reputacjęHawkeye ma wspaniałą reputacjęHawkeye ma wspaniałą reputacjęHawkeye ma wspaniałą reputację
Ehh nie traktuj tego jako osobisty atak czy coś, jeżeli MG ci pozwoli to jak dla mnie skacz nawet z czołgiem, ja po prostu przeczytawszy o tym trochę, dowiedziałem się, że 6 Czerwca 1944 roku spadochroniarze nie skakali z BARem a ponieważ widzę, że brody chce zachować sporo "historyczności" w sesji to informuję i tyle.

Na twoje pytanie nie odpowiem bo niby jak? Nie skakałem w życiu na spadochronie, więc dlaczego tak się nie działo przekracza moje rozumienie, mogę tylko powtórzyć to co przeczytałem w jakiś książkach.

Tutaj np. informacja zamieszczona gdzieś na forum strony Triger Time:

"The Browning Automatic Rifle (B.A.R.) was not issued to WW2 paratroopers because it was considered too awkward to jump with. It was not listed on the TO&E for Parachute Infantry rifle companies. The weapon weighs about 20 lb and is four feet long and cannot be broken down for jumping purposes. This is why squad tactics centered around the LMG (dropped in bundles) instead.”

Kolejnym dowodem za tym przemawiającym jest brak zdjęć z 6 czerwca spadochroniarzy uzbrojonych w BAR (nigdy nie skakano z nimi w czasie ćwiczeń).

W tym temacie zresztą toczą się bardzo duże dyskusje, gdyż zdarzały się głosy, że jednak skakali 6 Czerwca uzbrojeni w tą broń (zaznaczam, jest to ogromna mniejszość i brak jest dowodów oprócz kilku takich stwierdzeń).
 
__________________
We have done the impossible, and that makes us mighty
Hawkeye jest offline