Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 05-11-2009, 22:46   #16
Gob1in
 
Gob1in's Avatar
 
Reputacja: 1 Gob1in ma wspaniałą reputacjęGob1in ma wspaniałą reputacjęGob1in ma wspaniałą reputacjęGob1in ma wspaniałą reputacjęGob1in ma wspaniałą reputacjęGob1in ma wspaniałą reputacjęGob1in ma wspaniałą reputacjęGob1in ma wspaniałą reputacjęGob1in ma wspaniałą reputacjęGob1in ma wspaniałą reputacjęGob1in ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał c-o-n-t-r-a-c-t-o-r Zobacz post


10. Umiejętności

Wszystkie z obu profesji, dodatkowo możecie dopisać Waszym bohaterom czytanie i pisanie jeśli w myśl zasad z podręcznika by jej nie mieli.

11. Zdolności

Wszystkie z obu karier.
Jedno pytanie - czy powyższe stwierdzenia oznaczają, że BG posiada obie umiejętności/zdolności, jeśli profesja określa je jako "albo"? Czy tylko jedną z nich?
Jeśli tylko jedną z nich (czyli zgodnie z założeniami podręcznika), to co w przypadku, gdy wybrana wyjściowa profesja oferuje identyczny zestaw (z "albo") - czy wtedy można dopisać tę nie wybraną wcześniej, czy po prostu BG już posiada wymaganą umiejętność i nie wybiera drugiej z pary umiejętności do wyboru/wykupienia?

PS: Ja naprawdę nie jestem maniakalnym znawcą (i wyznawcą ) podręcznika, czy inszych zasad - po prostu ma to znaczenie przy tworzeniu KP i osobowości/dotychczasowych przeżyć BG .

EDIT: Haha - jeszcze jedno .
- Czy w przypadku, gdy druga profesja oferuje ponownie te same umiejętności, to BG zdobywa doświadczenie (modyfikator +10)?

Dobra - obiecuję już więcej nie pytać o mechanikę...

(Tak, wiem czym się kończy denerwowanie MG.
MG: Trafiła Cię błyskawica i otrzymujesz k50 obrażeń. Że co? Że niby niebo bezchmurne jest? Wydawało Ci się - ja nic takiego nie mówiłem...)

Pozdrawiam!
 
__________________
I used to be an adventurer like you, but then I took an arrow to the knee...

Ostatnio edytowane przez Gob1in : 05-11-2009 o 22:56.
Gob1in jest offline