Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 08-11-2009, 21:16   #17
Bergtagna
 
Bergtagna's Avatar
 
Reputacja: 1 Bergtagna ma z czego być dumnyBergtagna ma z czego być dumnyBergtagna ma z czego być dumnyBergtagna ma z czego być dumnyBergtagna ma z czego być dumnyBergtagna ma z czego być dumnyBergtagna ma z czego być dumnyBergtagna ma z czego być dumnyBergtagna ma z czego być dumnyBergtagna ma z czego być dumnyBergtagna ma z czego być dumny
Ja nie wierzę w obiektywizm i wyrażę swoją subiektywną opinię. W ankiecie zaznaczyłem taniec, który uznałem za główny aspekt Capoeiry.
Każdy chce być szczęśliwy, a samo szczęście osiąga się w różny sposób. Życie niewolnika było wyjątkowo ciężkie i nie obfitowało w rozrywki. Do tańca nie potrzeba wiele, nic dziwnego, że to akurat w nim niewolnicy znaleźli pociechę. To, że wzbogacony został z czasem w elementy walki, widzimy dzisiaj. Sądzę jednak, że to właśnie taniec był najważniejszy w sztuce Capoeiry, bo taniec umożliwia zachowanie pogody ducha, bez której umiejętność walki ma niewielkie znaczenie.
Dzisiaj, kwestia charakteru Capoeiry wydaje się być uzależniona od trenującego. Każdy zapewne skupia się na tym, na czym mu bardziej zależy.
 
__________________
-Próbuję zdobyć pieniądze na podróż do Ameryki.
-Gdzie to jest?
-Po drugiej stronie fiordu.

Normann Hætta bongo Utsi Saus
Bergtagna jest offline