Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 10-11-2009, 22:23   #12
Aschaar
Banned
 
Reputacja: 1 Aschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znany
Słuchajcie Drodzy Gracze!

Nie piszę w ramach "czepiania się" tylko "udzielania dobrych rad". Ta przygoda ma nam wszystkim sprawiać frajdę i dlatego naprawdę chciałbym abyśmy trzymali się zasad.

Jeszcze raz proszę o opis postaci w poście lub w komentarzach (można i tu i tu).
Granie przez forum wymaga od graczy przejmowania części funkcji mistrza gry, ponieważ DM nie ma po prostu takich możliwości jak w rzeczywistej sesji - nie ma bezpośredniej interakcji z Graczami. Ja mam na tyle czasu, aby zarysować lokalizację (Targ pełen ludzi, an którym sprzedaje się wszystko) - zadaniem graczy jest również (poza złożeniem deklaracji - idę na targ) rozwiniecie szczątkowego opisu przedstawionego przez prowadzącego. nie bójcie się rozbudowanych opisów np. stoiska z bronią, które znajduje się koło stoiska z suknem. Wy Gracze również macie tworzyć tę opowieść, a nie ograniczać się do robię to, to i to - co mi wyszło?

Sprawa - konsekwencja i trzymanie się akcji. Są dwa posty graczy, więc będę się nimi posiłkował. W pierwszym Lynx napisał, że jego postać dosiada się do stołu i przedstawia. W drugim Ącki napisał, że siada przy pustym stole i po chwili dosiadają się inni. OK, ALE: skoro Ącki zdeklarował, że jest pierwszy, to znaczy, że postać Lynxa się dosiadła i przywitała. Pisząc posta już należało tą bezpośrednią akcję jakoś "skwitować". Na dwa sposoby:
- albo pisząc małą retrospekcję z posta Lynxa w typie: po chwili do stołu podeszła niewysoka siwowłosa kobieta i powiedziała "dzień dobry". (przytaczamy opis innego gracza i jego słowa) "dzień dobry" odparł Iksiński " jak się pani czuje?"
- albo nie pisząc retrospekcji, ale popychając akcję do przodu: po chwili do stolika dosiedli się inni, po przedstawieniu i zamówieniu potraw i trunków zapadła chwila ciszy. Iksiński wykorzystał ją mówiąc: "bla bla bla...." (w tym przypadku każdy następny gracz będzie musiał przyjąć, ze przedstawienie postaci się odbyło i napisać: Ygrekowski przysiadł się do stolika, przedstawił mówiąc: "Ygrekowski jestem" i zamówił pieczeń. Po chwili ciszy...)

Tworząc taką nieoznaczoność w swoich postach utrudniacie sobie wzajemnie zadanie. Lynx nie wie czy jego postać została przywitana czy olana? Pozostali nie wiedzą co stało się przy stoliku...

To tyle uwag na teraz.

Ach: KAŻDĄ edycję posta należy zgłosić w komentarzach do sesji podając co było zmienione. Zmiany mogą wpłynąć na inne postacie i być może wymuszą jakieś inne zagrania czy słowa u innych graczy. Dlatego trzeba to zgłaszać i, przede wszystkim, robić jak najrzadziej!



Błędy ortograficzne proszę poprawiać PRZED zatwierdzeniem posta!
 
Aschaar jest offline