Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 17-11-2009, 23:02   #2
Arango
Banned
 
Reputacja: 1 Arango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodze
Wiek XV nie jest moją domeną, dlatego raczej krótko i bardziej o jednej z pozycji niż samych husytach.

Chodzi mi o pozycję wymienioną w bibliografii, a mianowicie o "Czasach husyckich" Antoniego Prochaski.
Historyk ten bardzo zasłużony zresztą ( Prochaska Antoni - WIEM, darmowa encyklopedia ) napisał dzieło niewątpliwie wybitne, ale...
Pomimo wszelakich zalet, jakie ta pozycja posiada, szerokiej perspektywy w jakiej ukazuje genezę ruchu husyckiego, ta nie należy jednak do najłatwiejszych. I nie chodzi mi o nagromadzenie, faktów, czy dat.
Po prostu styl jest nieco "ciężki" dla odbiorcy, dlatego to książka (moim zdaniem oczywiście) dla osób mocno zainteresowanych tym okresem.

Nie polecam jako pierwszej lektury o husytach.
 
Arango jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem