Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 18-11-2009, 15:05   #23
Aschaar
Banned
 
Reputacja: 1 Aschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znany
Nie podważam słuszności pomysłu warsztatowego... nachodzą mnie tylko różne wątpliwości...

Primo - wydaje mi się że idea warsztatów - podobnie jak pytań - powinna być poprzedzona jakąś podbudową teoretyczną. Nie znając systemu w ogóle ciężko mieć jakiekolwiek pytania - może poza "o co właściwie chodzi?" [sarkazm] Pomimo tylu WoDziarzy z plakietką "rules lawyer" jakoś nikt nie pokwapił się z napisaniem takiego wstępniaka... [/sarkazm] Myślę, że brakuje takiego wstępu...

Secundo - Eperogenay - piszesz o ważkim zjawisku. W tym dziale jakiekolwiek pytanie zostaje natychmiast zbombardowane przez elaboraty oparte na setce podręczników, tysiącu cytatów i szczypcie wyśmiania. Z takiej odpowiedzi nic nie ma; po prostu - pytający nie rozumie tego co do niego napisano i na dodatek zostaje jeszcze obrażony... Mnie też nie chciałoby się pytać...

Tertio - IMHO - borykamy się w tym dziale z problemem "kółka gospodyń wiejskich"... Wystarczy spojrzeć na listę graczy w sesjach. Cały czas przewijają się ta same osoby. W innych działach pojawiają się sesje "tylko dla poznających system" czy miksy w typie - połowa gracze doświadczeni, połowa nowi... Wiem - przyjęcie do sesji kogoś "zielonego" to więcej roboty, ryzyko położenia sesji, etc, etc... Ale jak wskazuje praktyka - "doświadczeni" gracze też potrafią rozłożyć sesję...
 
Aschaar jest offline