Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 18-11-2009, 15:52   #25
Sekal
 
Sekal's Avatar
 
Reputacja: 1 Sekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputację
Podręczniki to ciężkie, 300 stronicowe tomy wypełnione tekstem. "Przejrzeć" podręcznik to w ich przypadku nie jest sprawa prosta. A może ktoś chciałby zagrać w tym systemie, ale wolał by mu ktoś powiedział, co jest najważniejsze? Wypunktował jak się tworzy postać? W nowym świecie mroku tworzenie postaci to podręcznik podstawowy + podręcznik konkretnego systemu. Moim zdaniem nie jest to hop siup, ale jestem też stuprocentowo pewny, że można w to zagrać bez wiedzy podręcznikowej.

Mówię to jako osoba, która obecnie sama pierwszy raz czyta podręcznik do Wampira. Jestem też pewny, że po jego przeczytaniu nie będę miał zamiaru bawić się w warsztaty. Po co, skoro już znam podręcznik i mogę grać/prowadzić normalnie?

A tak ogólnie to zgadzam się z Aschaarem. A obserwacja większości sesji prowadzonych w świecie WoD zniechęca mnie do zgłoszenia się do jakiejkolwiek.
 
__________________
If I can't be my own
I'd feel better dead
Sekal jest offline