Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 18-11-2009, 17:14   #26
Efcia
 
Efcia's Avatar
 
Reputacja: 1 Efcia ma wspaniałą reputacjęEfcia ma wspaniałą reputacjęEfcia ma wspaniałą reputacjęEfcia ma wspaniałą reputacjęEfcia ma wspaniałą reputacjęEfcia ma wspaniałą reputacjęEfcia ma wspaniałą reputacjęEfcia ma wspaniałą reputacjęEfcia ma wspaniałą reputacjęEfcia ma wspaniałą reputacjęEfcia ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Sekal Zobacz post
Podręczniki to ciężkie, 300 stronicowe tomy wypełnione tekstem. "Przejrzeć" podręcznik to w ich przypadku nie jest sprawa prosta. A może ktoś chciałby zagrać w tym systemie, ale wolał by mu ktoś powiedział, co jest najważniejsze? Wypunktował jak się tworzy postać?
No jeżeli się komuś nie chce i woli iść na łatwiznę, to ja dziękuję za takich chętnych. Bo każdy, kto na tym forum deklaruje znajomość systemów Świata Mroku, musiał osobiście przejrzeć i przeczytać choćby podręcznik źródłowy do danego systemu, te, jak to ująłeś 300 stron wypełnione tekstem.

Czytając podręcznik źródłowy człowiek wyrabia sobie jakieś zdanie istotach tam przedstawionych.

Sama przeczytałam od deski do deski podręcznik do Maga ze trzy razy, żeby zrozumieć o co tam chodzi.

Cytat:
Napisał Sekal Zobacz post
W nowym świecie mroku tworzenie postaci to podręcznik podstawowy + podręcznik konkretnego systemu. Moim zdaniem nie jest to hop siup, ale jestem też stuprocentowo pewny, że można w to zagrać bez wiedzy podręcznikowej.
Nie znam się za bardzo na Nowym Świecie Mroku. Ale w tym starym, to wystarczy tylko jeden podręcznik do danego systemu.
 
__________________
- I jak tam sprawy w Chaosie? - zapytała.
- W tej chwili dość chaotycznie - odpowiedział Mandor.

"Rycerz cieni" Roger Zelazny
Efcia jest offline