Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 19-11-2009, 15:42   #392
Lunar
 
Lunar's Avatar
 
Reputacja: 1 Lunar ma z czego być dumnyLunar ma z czego być dumnyLunar ma z czego być dumnyLunar ma z czego być dumnyLunar ma z czego być dumnyLunar ma z czego być dumnyLunar ma z czego być dumnyLunar ma z czego być dumnyLunar ma z czego być dumnyLunar ma z czego być dumnyLunar ma z czego być dumny
No.. wymienione są imiona oraz "imiona" jakie przybrali czworo ważnych członków + krótki komentarz:
Ivar Krwistoczerwony - nieżyjący już założyciel, imię po Ivarze, królu Limericku
Pani Freja - kochanka Ivara, obecnie przywódczyni kultu, imię po Freji, bogini płodności, witalizmu i magii
Gunnaar Brect - rywal Ivara, zmarły, szwedzkie imię i nazwisko
Kveldulf Störrn - nowy kochanek Freji, iście nordycko brzmiące

Szczerze nie wiem co ma do czynienia tutaj wiocha. Mogę jedynie podejrzewać, że kult robi sobie często "obozy" podobne do obozów skrajnie prawicowych młodzieżówek. Wspólne ogniska, kiełbaski, blond kobiety, patriotyczne pieśni, ulotki, indoktrynacja, seks i Wódz. Może żyją w długich nordyckich chatach, ale nigdzie tego nie wyczytałem.

* * *

Dobrze.. to moje pytanie będzie podwójne, bo dotyczące dwóch osobnych wydarzeń.
Jak w Świecie Mroku wyjaśniono, co kryje się za zjawiskami, wydarzeniami historycznymi, które działy się w miejscach:
- Roanoke
- Tunguska

do google (;
 
Lunar jest offline