Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 22-11-2009, 05:15   #19
Czezwy
 
Czezwy's Avatar
 
Reputacja: 1 Czezwy jest po prostu świetnyCzezwy jest po prostu świetnyCzezwy jest po prostu świetnyCzezwy jest po prostu świetnyCzezwy jest po prostu świetnyCzezwy jest po prostu świetnyCzezwy jest po prostu świetnyCzezwy jest po prostu świetnyCzezwy jest po prostu świetnyCzezwy jest po prostu świetnyCzezwy jest po prostu świetny
Ok...
Więc po pierwsze ustosunkuję się do poprzednich wypowiedzi.
Revan
Nie prawda, że im mniejszy pistolet i słabsza amunicja tym cichszy strzał. Przykładowo Five-Seven, chodzący nomen omen na amunicję 5,7 grzmoci jak sto piorunów.

Dziurawienie lufy jakieś tam efekty w tmy temacie daje, ale neizbyt duże, a prędkość wylotowa pocisku ( a co za tym idzie przebijalność) drastycznie spadają.

Durendal
Ruskie 9x39 ma się nijak do pistoletowej dziewiątki. To jest amunicja pośrednia. Poza tym jak sam zauważyłeś to są karabinki a mówimy cały czas o pistolecie.


A na koniec moja konkluzja.

Potrzebujesz jak rozumiem strzelić z pistoletu, spod płaszcza do człowieka, na dystans do 5 metrów (inaczej spod płaszcza strzelanie raczej sensu nie ma).
Rozwiązanie jest proste:
-pistolet
-amunicja 9mm PARA, lub .45ACP
-tłumik
-możliwość oddania tzw.zimnego strzału ("cold shoot/cold loaded")
Co nam to daje??
1)Colt SOCOM- broń fajna, tyle, że na dobrą sprawę nie istnieje (H&K SOCOM).
2)S&W "Hush Puppy"- mój faworyt, ale dość antyczna konstrukcja.
3)H&K USP z dowolny tłumikiem- fajna rzecz tylko duża, dość ciężka, a i musi być wersja tak zwana "tactical", co jest dość kijowe.
Ewentualnie LEi Mark II, ale to .22 więc przebijalność mizerna.

To tyle ode mnie.
P.
 
__________________
Si vis pacem para bellum.
Wojownicy nie umierają. Oni idą do piekła, żeby się przegrupować.
I zesłał ich Pan, by siali zamęt i zniszczenie.
Jestem Skoletek. To my przytrafiamy się dobrym ludziom. Porzućcie wszelką nadzieję...
Czezwy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem