Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 02-12-2009, 14:40   #107
abishai
 
abishai's Avatar
 
Reputacja: 1 abishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputację
Cytat:
Specjacja przez hybrydyzację jest łatwa w obserwacji bo człowiek może łatwo wyodrębnić te 5% płodnych osobników. W naturze nie jest to takie proste, a nawet jeżeli powstanie taka populacja to zaistnieje również problem chowu wsobnego, przez co może nastąpić jej degeneracja.
Problem chowu wsobnego to ostatnio problem gatunków ginących. Wiele z nich zagrożone wymarciem także z powodu zmniejszającej się puli genetycznej osobników.

Cytat:
Co do tych psów to źle mnie zrozumiałeś Abishai, ja nie kwestionuję psa jako gatunku, ale to że pomimo tylu milionów krzyżowań w celu uzyskania określonych cech nie wyodrębniono nowego gatunku.
Jak już wspomniałem ewolucja to proces trwający millenia, a człowiek prowadzi w pełni naukowe badania nad przyrodą, zaledwie 250 lat, jeśli nie mniej. Nie ma więc szans na to, byśmy mogli być świadkami powstania nowego gatunku.

Abstrahując o tego czy teoria ewolucji jest prawdziwa czy nie... Przede wszystkim polega ona na powolnych zmianach, a nie na krzyżowaniu się gatunków (choć mogą zdarzyć się różne wyjątki).
 
__________________
I don't really care what you're going to do. I'm GM not your nanny.
abishai jest offline