Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 04-12-2009, 01:26   #3
Xulux
 
Reputacja: 1 Xulux jest na bardzo dobrej drodzeXulux jest na bardzo dobrej drodzeXulux jest na bardzo dobrej drodzeXulux jest na bardzo dobrej drodzeXulux jest na bardzo dobrej drodzeXulux jest na bardzo dobrej drodzeXulux jest na bardzo dobrej drodzeXulux jest na bardzo dobrej drodzeXulux jest na bardzo dobrej drodze
Na ulicach było mnóstwo ludzi. "I dlatego nie lubie miast" pomyślał Droga ze świątyni do doków gdzie miał się stawić dłużyła się niemiłosiernie, zajęła mu aż dwie godziny. Poza tym dziwne wydało mu się miejsce spotkania. Mało uczęszczane doki, do tego ta pora roku, było cholernie zimno. Kiedy dotarł do doków przez moment czuł się nieswojo, a to uczucie wzmogło się kiedy ujrzał czekającą na niego osobę, przynajmniej tak myślał gdyż nie było w okolicy innych ludzi, stało się to dlatego, że koło człowieka stał ogromny półork. Po przemożeniu tego uczucia, podszedł do dwójki czekających i powiedział:
-Witam panowie, czy do was miał się zgłosić skromny najemnik? - Tu zwrócił się bardziej do człowieka niż półorka, jednak ukłonił się w stronę obydwu panów.
- Jestem Cadom Berandill- przedstawił się. Potem już się nie odzywał tylko poczekał na resztę wraz z nowymi znajomymi, co chwila trwożliwie spoglądając na zielonoskórego olbrzyma.
Po kilku minutach kiedy zeszła się reszta najemników, nienagannie ubrany sługa zaprowadził ich do jednego z doków. W środku oczekiwały cztery osoby. Kobieta, pracodawczyni jego znajomego, oraz trzech mężczyzn, którzy rozmawiali ze sobą. Później padło polecenie by się przedstawić, najpierw wyrwał się półork. Na wzmiankę o zabijaniu, grabieniu i gwałceniu skrzywił się lekko, następnie po wypowiedzi orka on wyszedł na środek i skłonił się najpierw damie a potem panom.
- Więc tak Nazywam się Cadom Berandill i jestem kapłanem błogosławionego Helma. Potrafię leczyć, rzucać czary, a także wiele godzin spędziłem na treningu walki. -Tu wskazał na buzdygan zawieszony przy pasie, po czym cofnął się do tyłu, dając się wypowiedzieć innym.
 
Xulux jest offline