Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 14-12-2009, 11:05   #9
Cosm0
 
Cosm0's Avatar
 
Reputacja: 1 Cosm0 ma wspaniałą reputacjęCosm0 ma wspaniałą reputacjęCosm0 ma wspaniałą reputacjęCosm0 ma wspaniałą reputacjęCosm0 ma wspaniałą reputacjęCosm0 ma wspaniałą reputacjęCosm0 ma wspaniałą reputacjęCosm0 ma wspaniałą reputacjęCosm0 ma wspaniałą reputacjęCosm0 ma wspaniałą reputacjęCosm0 ma wspaniałą reputację
Nef od bardzo dawna chodzi mi pomysł po głowie, aby nieco zmodyfikować system. Mam na myśli całkowite zastąpienie klas czarujących takich jak zaklinacz i czarodziej - psionem, tak żeby wyeliminować system komórek na czary na rzecz punktów mocy. Byłbyś skłonny zgodzić się, aby w twojej sesji nastąpiła taka zamiana?

EDIT: Wiem, że jest taki wariant dostępny już przygotowany w SRD, jednak osobiście wydaje mi się, że tamta rozpiska + lista zaklęć czarodzieja/zaklinacza = istne przegięcie, a jak Nef zaznaczył to nie ma być munchowa sesja W związku z tym proponowałbym albo całkowite zastąpienie wszystkich czaromiotów arcane klasą psiona, łącznie z listą zaklęć/mocy. Ewentualnie dodanie kilku mocy do listy psiona, bo w stosunku do listy czarodzieja są w niej spore braki - niemal zupełny brak mocy pozwalających na RO na wytrwałość, jeśli nie liczyć tych zadających dmg (chodzi o moce save or suck). Mam również stworzoną przeze mnie rozpiskę nowej wersji maga, która pozwalałaby na zachowanie listy zakleć czarodzieja, wiec w razie potrzeby mogę udostępnić do oceny przez mg.

EDIT 2: Jeszcze mi Nemo podpowiedział, że zamiast tak kombinować z własnymi rozpiskami można zastosować po prostu całkowicie klasę Erudyty z wariantem Spell to power z tym, że to nie rozwiązuje istnienia innych klas arcane. Całe te moje dywagacje brzmią dość gamersko, ale zapewniam iż nie mają z tym nic wspólnego - chciałem po prostu rozegrać kiedyś sesję, gdzie nie ma komórek na czary, a te ileś klas arcane stanowi jedną klasę Jeśli ktoś czytał Trylogię Czarnego Maga albo Erę Pięciorga to jest tam właśnie przedstawiony koncept magów o jaki mi chodzi.

EDIT 3: Od biedy zagrałbym też bez żadnych zmian tym Erudytą, ale trochę to psuje mój koncept, bo będą inne rodzaje czaromiotów arcane też.
 
__________________
Wisdom of all measure is the men's greatest treasure.

Ostatnio edytowane przez Cosm0 : 14-12-2009 o 13:31.
Cosm0 jest offline