Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 17-12-2009, 13:33   #12
Eperogenay
 
Eperogenay's Avatar
 
Reputacja: 1 Eperogenay nie jest za bardzo znanyEperogenay nie jest za bardzo znany
Coś bym powiedział na temat osób, które poza obrzucaniem innych błotem nie mają nic innego do roboty, ale przemilczę.

Jestem za sesją otwartą, gdyż od dłuższego czasu obserwując rekrutacje widzę posty mówiące, że są gracze, którzy "z chęcią wzięli by udział w jakiejś sesji jako świeżak w settingu/systemie ale boją się konkurować etc."

Cóż, by nie było, że tylko popieram a nie wnoszę nic konstruktywnego do tematu może spróbuję ująć co jest do zrobienia, po swojemu.

* Wstępne ustalenie na temat sesji otwartej, jej przebiegu, spraw organizacyjnych (dotychczasowe sesje otwarte posiadały różne plusy ale też minusy).

* Do powyższego: - Ustalenie sposobu wprowadzania nowych graczy, - Uzgodnienie drogi usuwania postaci/graczy nieaktywnych, - Wykonanie "damn good job" z dopasowaniem siły postaci (Słabiutki mag nie równa się słabiutkiemu wampirowi/łakowi/czemukolwiek)

* Rozpisanie konceptu (fabuła, ogólne założenia dot. postaci i świata wokół nich, ewentualne ustalenia względem podziału graczy na grupy etc.)

To tyle, ile przychodzi mi do głowy na wstępie. Co prawda można także założyć rekrutację, sesję i wio, liczyć, że wszystko wyjdzie w praniu, ale nie jestem pewien, czy sesja otwarta mająca konkretny cel nie padnie/zmieni koncepcji, jeśli diametralne zmiany będą wprowadzane w jej trakcie.
 
__________________
* All those who would hold Magic's Power must then pay Magic's Price.
* (...)Had Vanyel with his dying breath commanded trees to slay?
* Earth and water, air and fire, mold thy power to my desire!
* Zhai'helleva!
Eperogenay jest offline