Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 17-12-2009, 14:12   #92
Aschaar
Banned
 
Reputacja: 1 Aschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znany
Mini wykład teoretyczny 3

Dwa pola na kostce d20 mają szczególne znaczenie "1" i "20" odpowiadają one "pechowi" i "szczęściu".

To jak DM te pojęcia zdefiniuje jest tylko od niego zależne. Przyjmuje się jednak, że w przypadku:
- inicjatywy. Pech to wykonywanie akcji jako ostatni (niezależnie od wyniku). Szczęście to dodatkowa akcja standardowa w turze.
- celowania. Pech to uszkodzenie broni (np. pęknięcie). Szczęście to zadanie podwójnych maksymalnych obrażeń.
- rzutów na wiedzę. Pech to uzyskanie całkowicie fałszywych informacji. Szczęście to uzyskanie informacji pełnych i prawdziwych.
- rzutów na umiejętności. Pech to całkowite niepowodzenie bez możliwości powtórzenia testu. Szczęście to zaliczenie testu i uzyskanie ułatwienia lub rozszerzenia umiejętności.


Wszyscy:

Termin dla Drużyny Północnej jest do dzisiaj wieczora, więc jeszcze jest chwila czasu. Późnym wieczorem będę pisał posta.

Termin na odpisanie dla obu drużyn - poniedziałek wieczór. Przez weekend nie będzie mnie na necie, więc ciężko będzie coś konsultować... Zostaną więc dwa dni piątek i poniedziałek na konsultacje... Następnie post mój powstanie we wtorek i z racji Świąt termin na odpisanie będzie do niedzieli...


EDIT:

Sytuacja na północy jest jaka jest. Można myśleć co gdzie zrobić. jak pisałem nie będzie mnie przez weekend, ale może uda mi się zajrzeć w niedzielę po południu na GG, więc można pisać...
 

Ostatnio edytowane przez Aschaar : 18-12-2009 o 13:50. Powód: EDIT
Aschaar jest offline